Hoci Harold Hamm vypísal tučný šek priamo rukou, exmanželka Sue Ann spokojná nebola.

Miliarda dolárov? Nechaj si! Exmanželke magnáta sa odškodné máli

975 miliónov dolárov? Ďakujem, neprosím! Bývalá manželka amerického ropného magnáta odmietla rukou písaný šek na takmer jednu miliardu dolárov. Ponuka sa jej zdala „nefér“.

Sue Ann Arnall z Oklahomy sa dostala do médií okrem rozprávkového bohatstva po boku ropného magnáta Harolda Hamma aj vďaka druhému najdrahšiemu rozvodu v krajine. To, čo by väčšina svetovej populácie brala okamžite, ona radikálne odmietla.

Hamm jej rukou vypísal šek na 974,8 milióna dolárov, no Arnall so sumou spokojná nebola. Podľa nej exmanžel disponuje majetkom v hodnote 18 miliárd a jeho ponuka je teda absolútne neférová.

Milióny a luxusné nehnuteľnosti – málo

Američanka vytrvalo pokračuje v boji za viac peňazí. Spolieha sa pritom na údajné pochybenia, ktorého sa v dokumentácii dopustil súd. Ten podľa nej „hrubo podcenil“ jej podiel na obrovskom ropnom bohatstve Harolda Hamma. Spolu s právnikmi napočítali v súdnej dokumentácii 78 chýb a nepresností.

Šek na takmer milión dolárov vypísal boháč rukou a reagoval tak na súdne rozhodnutie z novembra 2014 o odškodnení exmanželky. Arnall sa však proti rozhodnutiu odvolala a tučnú sumu teraz odmietla, lebo nechcela riskovať výsledok odvolania.

Z bývalého by rada vytrieskala oveľa viac, hoci iba v priebehu rozvodového konania jej od neho na konto pribudlo 20 miliónov dolárov. Navyše dostala 14,7 miliónový ranč v Kalifornii a dva domy v Oklahome za 4,6 milióna a 800 tisíc dolárov.

Bohatstvo je spoločné

Jadrom sporu je zisk spoločnosti Continental Resources, ktorú Harold Hamm založil v roku 1967, ešte kým nebol ženatý s Arnallovou. Vzali sa v roku 1988, manželka sa stala konateľkou a zastávala vo firme viacero významných funkcií. Miliarda dolárov sa jej preto zdá ako zanedbateľná položka, keďže na spoločnom majetku sa podieľala oveľa významnejšie.

Aj keby Arnall pri odvolaní neuspela, médiami ostro sledovaný rozvod je v Spojených štátoch už teraz druhý najdrahší z hľadiska odškodného pre jedného z partnerov. V roku 1999 si Jocelyn Wildensteinová polepšila o 2,6 miliardy dolárov.


  • plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní