Mladíci si robili selfie v strede diaľnice. Jedného zrazilo auto

Ďalšia z radu nepochopiteľných a zbytočných smrtí mladého človeka na základe „dobrého“ nápadu. Traja mladíci si pravdepodobne posilnení alkoholom chceli spraviť v strede diaľnice selfie. Jeden z nich to neprežil.

Zrazeného muža identifikovali sociálne siete ako 22-ročného Škóta Deana Steela z mesta Uddingston. Ako informoval spravodajský portál BBC, miestom smrteľnej nehody bola nemecká diaľnica A24 pri Gudowe, blízko Hamburgu. Incident sa stal v nedeľu o 11:40.

Traja kamaráti nepochopiteľne prechádzali krížom cez nemeckú diaľnicu a v strede im podľa svedkov napadlo, že si spravia selfie. Mladíka Deana však zachytilo Audi A6, ktoré šoféroval 73-ročný vodič. Polícia uviedla, že chlapci mohli byť podgurážení. Mladíci do oblasti pricestovali vlakom.

Slovenskí chodci na diaľniciach

O chodcoch na cestách vedia svoje aj slovenskí vodiči. V januári tohto roku bolo na internete zverejnené video, na ktorom sa na rýchlostnom prepojení R1 s R2 pred Zvolenom pred kamiónom z čista jasna objavil chodec. Vodič ho v tme uvidel v poslednej chvíli a bleskovo strhol volant doprava. Chodcovi pohotovým manévrom s vysokou pravdepodobnosťou zachránil život.

Video obsahuje vulgarizmy a nie je vhodné pre maloleté osoby.

Viacerí chodci, ktorí sa nevediac prečo, rozhodli vstúpiť na diaľnicu, kde nemajú, čo hľadať, také šťastie nemali. Tu je zopár z nich.

15. január 2017. Na diaľnici D1 pri Piešťanoch vošiel o 20.20 večer z krajnice do cesty 41-ročný chodec. Najskôr ho zrazilo Audi A6 a odhodilo ho do pripájacieho pruhu, kde ho prešiel VW Golf. Vodiči nestihli už nič urobiť. Chodec zomrel.

16. február 2017. O 19.50 večer zrazili na D3 asi kilometer pred Žilinou 36-ročného chodca až tri autá. Podľa polície chodec prechádzal kolmo z pravého pruhu do ľavého. V ľavom zachytil muža VW Golf combi. Chodec spadol a následne ho prešli ešte dve škodovky Octavia. Neprežil.

Len o pár dní na to, 25. februára pred piatou ráno vyhasol na diaľnici D1 pri Považskej Bystrici život 26-ročného chodca, ktorého prešla Škoda Fabia.


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní