Zavraždila krásna Mayka Kukučová britského boháča?

Morbídna láska: Sexi vrahyňa Mária Kukučová nedovolí pozostalým previezť telo jej obete do vlasti

Už tri roky sa snaží rodina zosnulého britského milionára Andrewa Busha exhumovať jeho telo pochované v Španielsku a vystrojiť mu pohreb vo Veľkej Británii.

Slovenka Mária Kukučová (26) si odpykáva 13-ročný trest vo väznici v španielskej Granade za vraždu svojho exmilenca Andrewa Busha (48). Zastrelila ho v jeho luxusnej vile v apríli 2014. Nedokázala sa zmieriť s tým, že milionár ju opustil a vymenil za „mladší model“ v podobe krásnej Rusky Marie Korotaevovej.

Kukučová sa na súde rozplakala a za svoj skutok sa ospravedlňovala.
Kukučová sa na súde rozplakala a za svoj skutok sa ospravedlňovala.
Foto: Profimedia

Kukučová sa na súde rozplakala a za svoj skutok sa ospravedlňovala. Foto: profimedia.sk

Škandalózny prípad bol dlho v stredobode záujmu európskych médií a Kukučová zapĺňa titulky španielskych a britských novín aj zpoza väzenských múrov. Krehká blondína zjavne klame telom – najprv sa pobila so spoluväzenkyňou na cele a museli ju premiestniť do iného zariadenia v Granade. Teraz vyplávalo na povrch, že už celé roky bráni rodine Bushovcov pochovať svojho zavraždeného otca v rodnej krajine.

Nekonečné obštrukcie

Kukučová je evidentne typ, ktorý sa nevzdáva ani v zjavne márnej situácii – či už ide o stratenú lásku alebo prehraný proces. Stále verí, že sa dokáže z väzenia nejako vysekať, alebo si aspoň skrátiť trest, keďže opakovane podáva rôzne odvolania.

Podľa britskej tlače to vyzerá tak, že na pozostatkoch zavraždeného a pochovaného obchodníka so šperkami Andrewa Busha by ešte mohli byť nejaké dôkazy, ktoré by mohli svedčiť v Kukučovej prospech. Jeho telo je však už tri roky pod zemou v Španielsku!

Mária Kukučová na súde v Trenčíne.
Mária Kukučová na súde v Trenčíne.
Foto: Matej Jankovič, Plus JEDEN DEŇ

Mária Kukučová na súde v Trenčíne. Foto: Matej Jankovič

„Nechápem, aké dôkazy by ešte mohli na jeho tele nájsť. Trhá mi to srdce, už to chcem mať všetko za sebou,“ vyhlásila milionárova dcéra Ellie (22). Dodala, že sa už sedemkrát snažili získať povolenie na prevoz pozostatkov do Veľkej Británie, ale márne. „Stále nám nepovolili odviezť si ho domov, pretože Kukučová sa opakovane odvoláva z rôznych dôvodov. To celý proces zdržuje.”

Španielsky sudca nariadil ešte v roku 2014, že telo zavraždeného musí zostať v Španielsku ešte päť rokov pre prípadné potreby ďalšieho vyšetrovania. Užialená rodina si však želá vystrojiť svojmu otcovi dôstojný pohreb na domácej pôde s jeho blízkymi a priateľmi, ktorí by mali mať oblečenú jeho obľúbenú bielu farbu.

Sexi vrahyňa

Vražda milionára Andrewa Busha vzbudila veľký mediálny záujem, pretože to bol prípad ako z filmu. Mladá krásna modelka randila s milionárom dva a pol roka. Užívala si luxus, ktorý jej doprial a na ktorý si rýchlo zvykla. Veď pôvodne pre neho pracovala ako predavačka v jednom z jeho klenotníctiev v Bristole.

Mária Kukučová: Sedí za vraždu expartnera, milionára Andrewa Busha († 48).
Mária Kukučová: Sedí za vraždu expartnera, milionára Andrewa Busha († 48).
Foto: Facebook

Mária Kukučová: Sedí za vraždu expartnera, milionára Andrewa Busha († 48). Foto: Facebook

Chúťky starnúcich bohatých mužov však bývajú prelietavé a tak sa Bush po čase rozhodol Kukučovú opustiť. Už počas ich vzťahu sa prejavovala žiarlivo. Podľa svedectva Bushovej dcéry Ellie ho agresívna Mária dokonca mala napadnúť počas rodinnej dovolenky v Dubaji a zničiť mu laptop, keď ho strčila pod vodu.

V čase vraždy už boli rozídení niekoľko mesiacov. Kukučová za ním prišla do jeho španielskej vily, dostala sa dnu a čakala na neho dva dni. Keď konečne prišiel, dorazil aj so svojou novou ruskou láskou, čo podľa obžaloby vyvolalo divokú hádku. Žiarlivá Slovenka situáciu nezvládla a svojho ex zastrelila. Ona však pred súdom tvrdila, že konala v sebaobrane a revolver vystrelil nechtiac… Súd ju poslal bez milosti stráviť najkrajšie roky svojho života do španielskej väznice.

Čítajte viac

Výber z magazínov


  • em
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní