Morbídny nález: Školák vykopal na poli pozostatky mŕtvoly!

Domácu úlohu splnil lepšie, ako by čakal ktorýkoľvek učiteľ. Chlapec hľadal na poli za domom pozostatky lietadla, ktoré tam údajne spadlo pred desiatkami rokov. Pri svojom hľadaní však našiel aj telo mŕtveho pilota!

Nález ako z kriminálky. Malý, len 12 ročný chlapec, našiel priamo za domom niečo, čo ho bude mátať ešte poriadne dlho. Pomocou detektoru kokov hľadal pozostatky lietadla, o ktorom jeho starý otec kedysi dávno spomínal, že havarovalo niekde na neďalekom poli.

Typ lietadla, ktorého pozostatky našli na poli za domom v jednej dánskej dedine.
Typ lietadla, ktorého pozostatky našli na poli za domom v jednej dánskej dedine.
Foto: internet

Toto je typ lietadla, ktoré vykopal malý výskumník na poli za domom. Foto: Internet

„Môj syn nedávno dostal v škole úlohu na tému Druhá svetová vojna. Zo srandy som mu povedal, nech skúsi vypátrať lietadlo, ktoré v tom období spadlo niekde pri našom dome. Informácie som mal však len ústnym tradovaním od našich predkov,“ povedal geodet Kraus Kristiansen pre miestne médiá.

Prekvapenie aj pre miestnych

Všetci verili, že pozostatky vraku dávno zmizli, a nechcel pokaziť zápal pre úlohu malého chlapca. Po niekoľkých pokusoch kopať v okolí na miestach, na ktoré poukázal detektor, však začali nachádzať skutočne kovové časti, ktoré nepochybne patrili havarovanému nemeckému lietadlu. Po pár hodinách práce dokonca narazili na ľudské pozostatky, ktoré nepochybne patria pilotovi. Po vykopaní ľudských kostí zalarmovali políciu a ostatné potrebné orgány. „Informovali sme príslušné úrady. Tie začali na miesta vysielať políciu, pyrotechnikov a časom aj predstaviteľov nemeckej ambasády,“ dodáva otec chlapca.

Dánska dedina Birkelse tak zažila udalosť, ktorá zamávala históriou obce. Amatérski objavitelia dokonca časom našli aj starú avšak zachovalú uniformu, v ktorej kapse našli doklady patriace nepochybne pilotovi riadiacemu lietadlo. Pole, kde sa lietadlo počas jednej z najhorších svetových vojen zrútilo, obhospodáruje rodina už viac ako 20 rokov. „Môj syn už vie, čomu sa bude presne v domácej úlohe venovať. V škole dostal dokonca výnimočné jednodenné voľno, počas ktorého mohol sledovať tím vyšetrovateľov a políciu,“ smeje sa otec chlapca.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní