Muž znásilnil nevinnú obeť, súd ho prepustil. Žena vraj málo kričala

Taliansko rieši kuriózny prípad. Uznal, že v konkrétnom prípade šlo o násilný sexuálny čin, avšak nehodný toho, aby páchateľ sedel. Žena sa vraj nedostatočne bránila.

Mladá Talianka prežívala chvíle hrôzy. Násilný muž ju prinútil k sexuálnemu styku pod zámienkou, že ak sa mu nepodvolí, príde o prácu. Prípadom sa zaoberal súd v Turíne. Aj keď pripustil, že šlo o nedobrovoľný styk, vraj sa to nemôže zadefinovať ako trestný čin, keďže sa žena nebránila dostatočne agresívne. Tento zvláštny verdikt nezostal bez povšimnutia.

Bola v šoku, muž to bral ako povolenie znásilniť ju

Prípad už rieši ministerstvo spravodlivosti. Ale až po šiestich rokoch. Niet sa čomu čudovať, že kauza vyvolala v miestnych médiách búrlivé reakcie.

Foto: pixabay

Foto: pixabay ilustračné

Na otázku právnika obžalovaného, prečo sa žena nebránila výraznejšie, odpovedala, že „si myslela, že povedať dôrazne nie stačí,“ a dodala, „bol taký agresívny, že som zamrzla, nedokázala som sa hýbať, bola som v šoku,“. Muž, ktorého súd napokon zbavil obžaloby, sa k všetkému priznal, avšak vravel, že to bolo na dobrovoľnej báze.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní