Pretvárka?: Manželia na galapodujatí v Londýne krátko pred olympiádou.

Na dne: Boris Becker má na krku dlhy i manželskú krízu

Legendárny tenista Boris Becker sa zrejme topí v dlhoch a jeho manželstvo s bývalou modelkou sa ocitlo v kríze.

Nemecký tenisový hrdina Boris Becker opäť zažil dotyk slávy, keď sa zaradil k tým, ktorí niesli olympijský oheň na štadión v Londýne. Štyridsiatnik pred behom prezradil, že je na to „celkom hrdý“. Tri dni pred začatím letných olympijských hier v Londýne pózoval Becker spolu s prostredným synom Eliasom s úsmevom na perách. Po odbehnutí svojho úseku vyzeral úplne vyčerpaný. Beh s pochodňou pripomína súčasné obdobie v živote ryšavého športovca.

Z posledných síl

Borisovi Beckerovi ubúda energia. Jeho druhé manželstvo s bývalou modelkou, do ktorého vkladal nádeje, je pravdepodobne pred krachom. Podľa informovaného zdroja mu hrozí aj finančný kolaps. Na titulných stranách časopisov sa objavuje často, no nie v súvislosti so športom. Jeho priaznivci sa pýtajú, či skutočne muž, ktorý ako najmladší v histórii, mal vtedy sedemnásť rokov, vyhral Wimbledon, teraz všetko prehrá. A jeho manželstvo? Kto sa s manželmi Borisom a Lilly stretol, nemohol nezaregistrovať ich nahnevané pohľady, zvýšený hlas, mrzutosť, otvorené hádky a slzy. Svoje pocity už nevedia maskovať.

S nevlastným synom

Poriadny šok spôsobili fotografi e, ktoré súčasná Borisova manželka Lilly pred pár dňami zavesila na internet. S nevlastným osemnásťročným synom Noahom, ktorého matkou je prvá Beckerova manželka Barbara (45), sú si na nich až podozrivo blízki. Lilly sa na záberoch vždy smeje, hoci na fotografi ách s manželom Borisom sa mračí. S Noahom neskrývane flirtuje, a to s pohárom sektu v ruke. Zlatým klincom škandálu je komentár tmavovlásky k záberom. „Takto to beží v rodine Beckerovcov. Môj nevlastný syn Noah je taký temperamentný, horúci.“ Pod iným záberom sa možno dočítať: „Môj lahodný Beckerov chlapec na mojej váľande v mojom dome.“ Mnohých prekvapuje, že Boris Becker, známy prudkou povahou, na vystrájanie Lilly vôbec nereagoval.

Luxus a alkohol

Pozornosť vzbudil aj fakt, že Lilly si privlastňuje to, čo jej ani celkom nepatrí. V komentároch k fotografiám sa slovo môj objavuje často. Podľa zahraničných médií Holanďanka do manželstva nepriniesla takmer žiaden majetok. Luxusné londýnske sídlo neďaleko dvorcov vo Wimbledone financuje Boris. Lillinými slabosťami sú luxus a alkohol. Dokonca vraj nie je problém zastihnúť ju s pohárom v ruke i v čase, keď sa má venovať dvojročnému synovi Amadeovi. Bývalá modelka podľa zlých jazykov pred starostlivosťou o potomka dáva prednosť lahodnému ružovému vínu. Kým iné mamy dávajú pozor na svoje ratolesti, ona drží v ruke fľašku. Podľa informovaného zdroja Becker na manželku už jednoducho nestačí. Navyše, má iné starosti. Ničia ho nevyplatené účty.

Samé dlhy

Jeden z Borisových obchodných partnerov od bývalého tenistu pýta osemstotisíc eur, trinásťtisíc eur vraj dlhuje na daniach v Španielsku. A údajne neplatí sociálne odvody. V Španielsku má aj ďalšie dlhy, dvom fi rmám, ktoré odviedli prácu na jeho dovolenkovom sídle, nezaplatil vyše 700-tisíc eur. To je dôvod, prečo sa jeho hacienda Son Coll na ostrove Malorka ocitla v dražbe. Súd určil jej termín na 28. septembra, znalec ohodnotil nehnuteľnosť na 8,5 milióna eur. Dražbu sídla Becker nesie ťažko. Veď hacienda Son Coll bola vysnívaným domom, ktorý nadobudol ešte za čias manželstva s Barbarou. Túžil, aby sa stala miestom šťastných chvíľ voľna s rodinou. Po rozpade vzťahu tam chodil zriedkavo, no vzdať sa ho nechcel. Keď začal mať finančné problémy, pokúsil sa honosné sídlo s bazénom, tenisovými dvorcami, so stajňou, s amfi teátrom a pristávacou plochou pre vrtuľníky predať, pýtal zaň pätnásť miliónov eur. Podľa po-sledných správ sa rozhodol dlh vyrovnať a vily sa nevzdať. Či skutočne firmám zaplatí a dom jeho srdca so smutnými spomienkami ostane v jeho vlastníctve, nevedno. Jeho známi tušia, že v slepej uličke, kde uviazlo jeho manželstvo, sú tenistovi vzácne spomienky na roky, keď všetko vyzeralo bezchybne. Napriek finančným problémom Boris Becker odmieta vzdať sa života na vysokej nohe. Pravidelne sa pohybuje medzi švajčiarskym Zürichom, kde sídli jeho firma, Londýnom, ktorý si zvolil ako domovský prístav, a Miami v USA, kde s prvou ženou Barbarou žijú jeho starší synovia Noah a Elias. Manželia Beckerovci si takisto vychutnávajú nákladné dovolenky.

Son Coll: Hacienda na Malorke, ktorej sa Boris Becker nechce vzdať. Foto: Profimedia.sk

Vydieraná

Situáciu v rodine nevylepšila ani správa z konca júla. Dvaja muži chceli intímnymi fotografiami a videozáznamom vydierať Lilly Beckerovú. Pikantné zábery chceli predávať bez jej vedomia. Pani Beckerová zareagovala razantne a na súde uspela. Jej povesť však výrazne utrpela. Fotografie vznikli pred desiatimi rokmi, keď pod dievčenským menom Kerssenbergová skúšala šťastie ako mladá modelka v Miami. Keď sa jej teraz dvaja známi z minulosti vyhrážali, okamžite sa obrátila na súd v USA. „Pani Beckerovej hrozila veľká škoda. Obvinení sa pokúšali predávať súkromné fotografie a video, ktoré neautorizovala,“ stálo v návrhu. Beckerovej žaloba zabrala. Sudkyňa mužov vyzvala, aby materiál vymazali zo „všetkých elektronických prístrojov“. V opačnom prípade im hrozilo väzenie. Lilly vyhlásila: „Už iba preto, aby som chránila svoju rodinu, som bola nútená podniknúť právne kroky.“ Podľa médií, ktoré sledujú život Beckerovcov, vyznievajú jej slová nepresvedčivo, veď manželstvo nemožno považovať za ideálne.

Vzťah k Noahovi ochladol

Podľa nemenovaného zdroja sa zmenil aj vzťah Borisa Beckera k najstaršiemu synovi Noahovi. Ten ešte vlani naznačil, že s otcom si napriek komplikáciám v rodinnom živote rozumie. Mladík uviedol, že prežil ťažké detstvo. Poznačil ho rozvod rodičov Borisa a Barbary po tom, čo Boris manželku podviedol s ruskou modelkou Angelou Ermakovovou - z krátkeho vzplanutia v suteréne hotela na kope bielizne sa narodila nemanželská dcéra Anna. „Ja a brat sme vtedy boli príliš malí na to, aby sme si to uvedomili. Zrazu sme s mamou odišli do Miami a otec bol doma čoraz zriedkavejšie. Až po čase som si všimol, že niečo nie je v poriadku,“ spomína Noah. Vyjadril však radosť, že spolu držali aj v náročných časoch. „Ako rodina sme prešli dlhú cestu, lenže sme predsa Beckerovci, držíme spolu. Aj keď je to niekedy komplikované,“ vysvetlil. Za domov stále považuje Nemecko. „Narodil som sa tam, mám nemecký pas. Povedzme, že v Amerike som vyrástol.“ Po fotografiách na internete s nevlastnou mamou Lilly v náručí Noahov vzťah s otcom Borisom ochladol.

Zázrak nepomohol

Ešte vlani v lete Boris Becker na otázku, čo ho robí šťastným, odpovedal, že rodina je uňho na prvom mieste. Hoci býva v dome na juhozápade Londýna a rovno vidí na dvorce Wimbledonu, už dlho nehľadá šťastie na športovisku. „Mám štyri zdravé deti. Mám rodinu, na ktorú som hrdý. Je to dôležitejšie ako všetky víťazstvá v tenise a všetky peniaze. Takéto šťastie sa kúpiť nedá.“ Keď sa vo februári 2010 narodil jeho najmladší syn Amadeus, s manželkou Lilly hrdo oznámili jeho príchod na svet. Boris osobne zavolal z londýnskej kliniky Portland, aby oznámil, že je opäť otcom. „Naša rodina je o člena bohatšia. Sme za to nekonečne vďační.“ Chlapček s ryšavými vlasmi „akoby otcovi z oka vypadol“, konštatovala teta novopečenej matky Lilly Marion van Elsland Kerssenbergová. Tesne pred príchodom syna na svet Becker v rozhovore netajil, že je to „zázrak a vyprosené dieťa“. Tvrdil, že s manželkou Lilly synovi sľúbili „bezpodmienečnú lásku, ktorej obetujú všetko“. Boris Becker vtedy dokonca poznamenal: „Moja manželka mi dieťaťom dala ten najkrajší dar.“ Dnes to vyzerá tak, že ani potomok manželstvo prekvapujúce výstrednosťami, nejasnými vzťahmi a finančnými problémami nezachráni.

Kto je Boris Becker

Bývalý nemecký profesionálny tenista, jeden z najlepších hráčov sveta, dnes 44-ročný. Tenisovým profesionálom sa stal v roku 1984 a už v ďalšom roku triumfoval vo Wimbledone ako najmladší víťaz vo dvojhre, mal vtedy iba sedemnásť. Športovú kariéru ukončil v roku 1999. Počas nej vo dvojhre vyhral 49 turnajov ATP. Trikrát zvíťazil vo Wimbledone, dvakrát na Australian Open, raz na US Open. Zo štvorice najvýznamnejších turnajov, známych ako Grand Slam, sa mu nepodarilo zvíťaziť iba na French Open. S krajanom Michaelom Stichom boli v Barcelone 1992 olympijskými víťazmi vo štvorhre. V roku 2003 ho uviedli do Medzinárodnej tenisovej siene slávy. (mv)


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní