Ľudia nakupujú vo veľkom. Doplňujú zásoby pred ničivým hurikánom.

Na pevninu sa rúti katastrofa: Irma je jeden z najsilnejších hurikánov storočia!

Ameriku sužuje katastrofa z katastrofou. Po hurikáne s názvom Harvey sa Spojené štáty pripravujú na Irmu. Búrka so ženským menom má priam apokalyptickú silu.

Imra sa v týchto dňoch drží na najvyššom možnom hurikánovom stupni (číslo 5). V stredu dorazila k prvému karibskému ostrovu, a udrela naň rýchlosťou až 295 km/h.

Foto: TASR

To z nej robí jednu z najničivejších búrok terajšieho i predchádzajúceho storočia. Oko hurikánu zasiahlo ostrov, kde žije približne dvetisíc obyvateľov. Priniesol lejaky, silný vietor, a zanechal za sebou spustošenú krajinu, povytrhávané strechy domov a zranených. Guvernér Portorika povedal pre médiá, že „ide o bezprecedentný živel, aký táto krajina ešte nezačila,“. Práve Portoriko, kde žije viac ako tri milióny ľudí, je v najväčšom ohrození. Hurikán by tam mal podľa odhadov doraziť v stredu večer. Úrady nariadili evakuáciu severnej a východnej časti ostrova. Stav ohrozenia vyhlásil prezident Donald Trump na Floride, Amerických Panenských ostrovoch i na Bahamách.

Ľudia nakupujú vo veľkom. Doplňujú zásoby pred ničivým hurikánom.
Ľudia nakupujú vo veľkom. Doplňujú zásoby pred ničivým hurikánom.
Foto: profimedia.sk

Podľa prognóz práve Floridu zasiahne hurikán už v piatok. Úrady vyzvali ľudí k evakuácii, odporučili spraviť si zásoby vody a jedla. Akoby nestačili tieto hrozivé správy, v Karibiku sa formuje ďalšia búrka, José, ktorá by mala v priebeh piatku taktiež nabrať silu hurikánu.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní