Bývalý nacista Paul Schäfer po úteku z Nemecka založil kolóniu Villa Baviera, kde sa oddával svojim pedofilným chúťkam.

Nacistický zbeh vybudoval v Čile novodobý koncentrák a vlastný pedofilný raj

Paul Schäfer bol jednooký nacistický vojak, ktorý po roku 1945 objavil svoju novú identitu pastora. Ušiel do Čile spolu s 230 ďalšími Nemcami, z ktorých si neskôr urobil otrokov. Čilskú osadu zmenil na koncentračný tábor a svoj vlastný pedofilný raj. Na mieste plnom sadizmu a zvrhlostí sa priživil aj režim diktátora Augusta Pinocheta.

Jedna z konšpiračných teórií hovorí, že v noci 27. apríla 1945 Adolf Hitler unikol zo svojho bunkra v Berlíne, ušiel do Argentíny a zvyšok života strávil v emigrácii. Oženil sa s Evou Braunovou, mal s ňou dve deti a zomrel ako spokojný dôchodca v roku 1970.

Bizarná legenda o Hitlerovi s oholenými fúzikmi je v Južnej Amerike stále živá a mnohí ju podporujú všemožnými príhodami. Istý čašník vyhlásil, že v roku 1956 servíroval v Buenos Aires Hitlerovi hovädziu pečeň.

Faktom je, že vodca nacistov spáchal samovraždu vo svojom bunkri v Nemecku a nikdy nebol v Argentíne ani v žiadnej inej juhoamerickej krajine. Mnohým nacistom sa však úspešne podarilo uniknúť práve sem, ukryť sa v Andách a žiť s novou identitou.

Bavorsko v Argentíne

V roku 1945 bola Argentína krajinou bohatšou ako Španielsko, Taliansko či Francúzsko. Vládol jej diktátor Juan Perón, ktorý – podobne ako mnoho predstaviteľov USA či Veľkej Británie – bol fascinovaný nápadmi nacistických vedcov.

Argentínske veľvyslanectvo rozdávalo prázdne pasy nemeckým lekárom, diplomatom aj nacistickým politikom. V Buenos Aires platila politika „nekladenia otázok“. V rokoch 1946 až 1952 prišlo do Argentíny okolo 12 tisíc nemeckých prisťahovalcov.

Nacisti utiekli do Patagónie a osídlili obrovské pusté stepi tiahnuce sa po celej južnej Argentíne a Čile. Usadili sa na farmách ukrytých krovinami a založili osady obklopené ostnatým drôtom. Mnohí z nich skončili v mestečku Bariloche na úpätí Ánd. Dnes je to mesto v bavorskom štýle, plné rekreačných domčekov, obchodíkov, čokolády a pivníc.

Žili tu jeden z hlavných aktérov holokaustu Adolf Eichmann či Josef Mengele známy ako „doktor smrť“ z Osvienčimu. A takisto muž menom Erich Priebke, bývalý gestapák, ktorý si tu otvoril mäsiarstvo a učil na nemeckej škole. Domácich minulosť susedov veľmi nezaujímala. „Nikto sa nestará, či je ten druhý nacista. Toto je Argentína. Zaujíma nás iba futbal,“ cituje britský portál dailymail.co.uk jedného z miestnych obyvateľov.

Villa Baviera: Pedofilný raj

Bariloche však nebolo jediné útočisko nacistov. V Čile založili nemeckú kolóniu menom Villa Baviera, teda bavorská dedina. A práve tá ukrývala jedno z najtemnejších tajomstiev v Latinskej Amerike. Verejnosti je známa najmä pod pôvodným názvom Colonia Dignidad - vznešená kolónia.

Za ostnatým drôtom a strážnymi vežami chceli bývalí nacistickí vojaci zrealizovať Hitlerovu utópiu o árijskej rase. Modrookí obyvatelia sa obliekali ako nemeckí roľníci a so spevom obrábali pôdu.

Za všetkým stál jednooký muž menom Paul Schäfer, ktorý do tejto oblasti prišiel v roku 1945 a vydával sa za kazateľa. Niekdajší nacista mal však od príkladného Božieho služobníka na míle ďaleko. Spolu s ním prišlo za more 230 Nemcov, z ktorých si urobil svojich otrokov.

Schäfer bol navyše sexuálny deviant, na uspokojenie svojich pedofilných chúťok si nechal vybudovať vo Ville Baviera „detský dom“ oddelený od ostatných obydlí, v ktorom mal svoj vlastný apartmán.

Osadu dal samozvaný kazateľ úplne odrezať od sveta. Zakázal noviny, peniaze, ba aj súkromné rozhovory a sex! Pochopiteľne, jeho sa vlastné nariadenia netýkali. Villu Baviera si postupne premenil na svoj pedofilný raj. Malých chlapcov si doň nechal zhromažďovať z celého Čile.

Schäferovi stúpenci chodili po čílskych dedinách a lákali deti na rozličné veci. „Prišli k nám, hrali na činely a mosadzné trúbky a ja som si neželal nič iné, len žiť s nimi v ich kolónii. Matka ma nechcela pustiť, ale trval som na svojom. Už som ju nikdy viac nevidel,“ spomína si Franz Baar Kohler, ktorý sa zaradil na zoznam Schäferových maloletých obetí a neskôr podstúpil kruté mučenie.

„Keď som prišiel, kázali mi osprchovať sa. Nebol som zvyknutý na umývanie mydlom. Prišiel za mnou Schäfer, namydlil ma a začal sa ma dotýkať. Neskôr som sa snažil ujsť, ale chytili ma a zmlátili lanom, až som chrlil krv,“ opisuje Kohler hrôzostrašné zážitky.

Každý večer priviedli pedofilovi do izby nového chlapca. Jeho stúpenci deťom vytláčali množstvo čerstvej šťavy z ovocia, aby sa obeť pred nocou strávenou v Schäferovej izbe upokojila. Niekedy sa mu jedno dieťa za večer zdalo málo a vypýtal si ďalšie.

Nemocnice namiesto mučiarní

Okrem sexuálnych zvrhlostí mal bývalý nacista aj ďalšie zvrátené zábavky. Vyžíval sa v mučení. Zakaždým, keď chytili niektorého z osadníkov pri pokuse o útek, dopravili ho do nemocnice, kde naňho čakalo nepredstaviteľné týranie.

Elektrické šoky do hlavy, genitálií a pozdĺž chrbtice. Zbehovia museli prehĺtať dvadsať tabletiek sedatív denne, aby boli malátni a nepokúšali sa o útek.

„Zamkli ma do malej miestnosti, rozrezali mi prsty a zápästia a všeličo mi kvapkali do rán. Niekedy som nevedel, či žijem alebo som mŕtvy,“ hovorí Kohler, na ktorom experimentovali aj s halucinogénnymi látkami a nútili ho pracovať ako otroka. Je neuveriteľné, že až v roku 2003 sa mu podarilo utiecť.

Podľa vyšetrovania organizácie Amnesty International a správy čílskej Národnej komisie pre pravdu a zmierenie sa na kolónii Villa Baviera priživil aj režim diktárora Augusta Pinocheta. Čílska tajná polícia ju používala na mučenie odporcov a ako detenčné centrum.

Paula Schäfera v roku 2006 odsúdili za pohlavné zneužívanie 25 detí na dvadsať rokov väzenia. Zomrel v roku 2010.


  • plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní