Najextravagantnejšia? Keď tadžický ropný magnát vydáva dcéru, všetko musí byť megalomanské

Spolu s mladomanželmi oslavovalo deväťtisíc hostí, nevesta mala šaty za 600-tisíc eur.

Najextravagantnejšia svadba v dejinách. Aj takto média označili hostinu, ktorú svojej dcére vystrojil tadžický ropný magnát Ilchom Šokirov v prestížnom moskovskom hoteli Radisson Royal Congress Park.

Madina Šokirovová si brala muža, ktorého britský denník The Sun označil iba menom Sador. Áno povedala v šatách s drahokamami od Ralph & Russo, ktoré v prepočte stali zhruba 600-tisíc eur. Okolo devätťisíc hostí tiež mohlo obdivovať trojmetrovú tortu, dielo bývalého majstra Ruska v boxe Renata Agazamova. Ropný magnát si zjavne potrpí aj na dobrú zábavu, keďže do spevákov a rôznych zabávačov investoval takmer pol milióna eur.

Ďalšie podrobnosti o svadbe nie sú k dispozícii, akurát vyšlo najavo, že Madina sa s kamarátkami lúčila so slobodou v luxusnom španielskom letovisku Marbella.

Ilchom Šokirov je známy tým, že si prísne stráži súkromie. Okrem obchodu s ropou údajne vlastní aj viaceré prepychové hotely v rôznych častiach bývalého ZSSR.


  • rb
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní