Masoví vrahovia nekonajú vždy ukvapene a pudovo. Svoje činy si podrobne premyslia, preto sú často nedolapiteľní.

Najväčší masoví vrahovia sveta: Kanibali a nekrofili bez zábran

Príbehy masových vrahov Charlesa Mansona či Jacka Rozparovača pozná celý svet. Dočkali sa filmového aj knižného spracovania. Spoločnosť však zažila rovnako krvavé a strašidelné vraždy ďalších sériových zabijakov, ktorí zneškodnili svoje nevinné obete rovnako brutálnym spôsobom.

Ted Bundy

Američan Theodore Robert Bundy dlhé roky popieral, no napokon sa priznal až k 30 vraždám. Vyšetrovatelia odhadujú, že to číslo nie je konečné, a tak pri mene sériového vraha z Floridy môže svietiť oveľa vyšší počet zavraždených. Väčšinu svojich obetí zbil palicou alebo zaškrtil. Išlo o ženy, ktoré pred smrťou, aj po smrti, brutálne znásilňoval. Mladé dievčatá vo veku od 15-25 rokov lákal na svoj šarm, vzdelanie a sympatické vystupovanie. Jeho známi ho opisovali ako pôvabného a vzdelaného muža. Popravili ho na elektrickom kresle. Pred smrťou ešte stihol dať rozhovor, v ktorom poodhalil motív svojho zabíjania: „... idete ma zabiť, ale vonku je stále veľa ľudí závislých od pornografie, a tomu mojou smrťou nezabránite.“

Ted Bundy svoje vraždenie ospravedlňoval závislosťou na pedofílii. Foto: Profimedia.sk

Andrei Chikatilo

Ak vás sériové zabíjanie Teda Bundy vyviedlo z miery, z praktík a zverstiev Ukrajinca Chikatila sa vám dvihne žalúdok. Muž s prenikavo modrými očami zavraždil a znásilnil 53 žien a detí. Vrah dostal prezývku Mäsiar z Rostova, a sériu vrážd začal obzvlášť nechutne, keď zabil len 9 ročné dievčatko. Svoje obete bičoval, znásilňoval a napokon ich ubodal na smrť. Zaujímavosťou je, že polícia ho počas jeho zabíjania niekoľkokrát zatkla, ale pre nedostatok dôkazov ho z väzby prepustila, a vrah mohol linčovať ďalej. V roku 1990 ho zajali a celý proces prebiehal tak, že bol Andrei zavretý v klietke, pretože sa prokurátor obával, že by ho príbuzní obetí mohli počas vypočúvania zabiť. V roku 1994 bol odsúdený na smrť zastrelením.

Masoví vrahovia nekonajú vždy ukvapene a pudovo. Svoje činy si podrobne premyslia, preto sú často nedolapiteľní.
Masoví vrahovia nekonajú vždy ukvapene a pudovo. Svoje činy si podrobne premyslia, preto sú často nedolapiteľní.
Foto: profimedia.sk

Ukrajinský masový vrah, ktorý sa zameral najmä na ženy a dievčatá. Foto: Profimedia.sk

Jeffrey Dahmer

Sériový vrah, kanibal a nekrofil, ktorého vraždiace praktiky bránia zdravému rozumu pokračovať v chode. Podľa oficiálnych správ zavraždil 17 mužov a chlapcov, zoznam však nemusí byť konečný. Za obzvlášť nechutné narábanie s obeťami, ktoré tvorili zväčša černošskí gigolovia, ktorých hľadal v gaybaroch, dostal Dahmer 900 rokov väzenia. So svojimi obeťami experimentoval, jednej sa snažil vybrať zaživa srdce z hrude, či strieknuť striekačkou vriacu vodu do mozgu. Vo svojej neslávne slávnej garsónke číslo 213 svoje obete štvrtil a nakladal do kyseliny. Pohlavné údy si odkladal ako trofeje, neskôr z nich ujedal. Podľa neoficiálnych informácií bol Dahmer znásilnený starším chlapcom, keď bol malý. Zostáva nám len domnievať sa, že taký traumatizujúci zážitok z detstva vyvolal bezhraničnú nenávisť ku chlapom, ktorú Američan ukájal obzvlášť brutálne.

Nekrofilný úchylák, ktorý sa nevedel vyrovnať s traumatickým zážitkom z detstva. Foto: Profimedia.sk

Henry Lee Lucas

„Najproduktivnejší masový vrah“, ktorý sa po zatknutí pýšil až 3000 obeťami, pochádzal z americkej Virginie. Neskôr svoje výpovede permanentne menil a čísla vrážd obmieňal. Počas svojho života bol oficiálne obvinený a uznaný vinným z 11 vrážd. Jeho prvá vražda bola priam pamätná, zabil totiž svoju vlastnú matku. Prebodol ju kuchynským nožom, na pitve však zistili, že žena umrela na infarkt zo šoku z napadnutia. Lucasa odsúdili a po 10 rokoch pre preplnenosť väznice pustili na slobodu. Vtedy naplno prepuklo jeho vraždenie. Aj keď bol niekoľkými odborníkmi diagnostikovaný ako psychopat, názory na jeho osobnosť sa líšia. Počas dlhých výsluchov a diagnostikovaní mu nakoniec prisúdili teoreticky 40 vrážd, ale fyzicky dokázať sa mu podarilo len už spomínaných 11. Zomrel vo väzení na zástavu srdca.

Vrah klamár. Číslo svojich obetí do smrti obmieňal. Foto: Profimedia.sk


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní