Najvychytenejší ruský model: Putin zapózoval pre nový kalendár

Hoci na verejnosti drží väčšinou poker-face, nový kalendár dáva znať, že ruský vodca je mužom mnohých tvári – a teda vlastenec, milovník detí, zvierat aj vášnivý športovec. Takto vyzerá 365 dní s Vladimirom Putinom.

Na ruský predvianočný trh sa dostal oficiálny kalendár s prezidentom Vladimirom Putinom na rok 2017. Hlava Ruskej federácie je v ňom vyfotografovaná v prevažne vlasteneckých a mužných pózach, ale aj v lyžiarskom s dieťaťom či ako milovník zvierat s mačiatkom a na koni.

Na ďalších foto je v neopréne, ako v obleku nastupuje do poľnohospodárskeho stroja či ako relaxuje na konári a vyzerá, že mu je dobre.

Putinovu snímku pre každý mesiac sprevádza text. Napríklad novembrová stránka, na ktorej je šéf Kremľa vyfotografovaný ako pilot stíhačky, hovorí o potrebe vybudovať „takú armádu, ktorá zaistí ruskú suverenitu“.

Na inom mieste sa zase píše, že Rusko je mierumilovná a sebestačná krajina, ktorá nepotrebuje cudzie územie ani cudzie prírodné zdroje, ale ktorá je pripravená v prípade ohrozenia použiť zbrane. Putin v čiernych okuliaroch si pritom na snímke pri texte zapína sako. Médiám pripomína agenta 007 Jamesa Bonda.

Podobný kalendár vyšiel aj vlani a 200-tisíc výtlačkov bolo rozobratých takmer okamžite, uviedla spravodajská televízia CNN. Vtedy pózoval so psíkom, kvetmi a cvičil tváriac sa ako bežný človek.

Otázka je, s čím bude pózovať o rok. Ľudia na sociálnych sieťach by už o niečom vedeli. Uvidíme, či sa bude ruský líder inšpirovať.

Anketa

Viete si predstaviť, že by podobný kalendár nafotil aj slovenský prezident a vy by ste si ho kúpili?

Áno 6% Nie 94%Celkový počet hlasujúcich: 35

  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].