Charles Manson v rokoch 1970 a 2009.

Najznámejší sériový vrah je vážne chorý. Previezli ho do nemocnice

Charles Manson, asi najznámejší sériový vrah odsúdený na doživotie, je vraj vážne chorý. Včera popoludní ho previezli z Corcoranskej štátnej väznice v Kalifornii do nemocnice v Bakersfielde.

Dôvodom boli bližšie nešpecifikované zdravotné problémy. Vedenie väznice odmietlo komentoval jeho zdravotný stav,no uviedlo, že Manson je stále „nažive“.

Štyridsať rokov v base

Charles Manson je za mrežami viac ako štyridsať rokov. Odpykáva si trest za sériu brutálnych vrážd v roku 1969.

Manson bol vodcom psychopatického kultu, ktorého členmi boli mladí ľudia. Žili v komunite a postupne sa menili na vrahov.

Viacerých jeho nasledovníkov odsúdili za vraždy na smrť.

Monštrá

Na príkaz Mansona totiž Susan Atkinsová, Patricia Krenwinkleová, Leslie Van Houtenová a Charles „Tex“ Watson zavražili počas dvoch krvaných nocí v Los Angeles sedem ľudí. Medzi nimi bola aj manželka režiséra Romana Polanského, herečka Sharon Tateová. Bola v deviatom mesiaci tehotenstva.

Pre mnohých ľudí je Manson ešte stále ikonou, má veľa fanúšikov, dokonca ženy mu do väzenia posielali ľúbostné listy s ponukou na sobáš.

Bizarný plán

Jednu z nich si Manson aj vybral. V roku 2014 dostal povolenie zobrať si za manželku 26-ročnú Afton Elaine Burtonovú. Médiá ju opísali ako štúhlu brunetku, ktorá ho navštevovala vo väzení. Sobáš sa však nakoniec neuskutočnil.

Vlani vyšlo najavo, že žiadosť o ruku bola iba súčasťou bizarného nápadu. Burtonová chcela totož po smrti získať Mansonovo telo a vystaviť ho ako modlu.

Ešte pred zadržaním bol Manson bol dvakrát ženatý.


VIDEO Plus 7 Dní