Napísal status na Facebooku, skočil z mosta. Dalo sa mladému samovrahovi pomôcť?

Mladý muž, ktorý bojoval dlhé roky s depresiami, zanechal chvíľu pred tým, ako sa zabil, odkaz na Facebooku, z ktorého mrazí.

Celé tri roky trpel Niall Parakos (21) ťažkými depresiami, ktorými však nechcel nikoho zaťažovať. So svojimi problémami sa nezveril rodine a ani priateľom, snažil sa však vyhľadať odbornú pomoc.

Niell, vľavo, so spolubývajúcim.
Niell, vľavo, so spolubývajúcim.
Foto: Facebook

Navštevoval terapeuta, dokonca aj psychiatra. Rozhovory a terapia však nepomáhali, a podľa miestnych novín sa posledné týždne pred smrťou chlapec dopoval liekmi a drogami, aby dokázal ukončiť posledné týždne na univerzite tak, aby si na ňom nikto nič nevšimol. Okrem klasických liekov na podporu pozornosti však siahol aj po drogách.

Veľké množstvá drog

Súdny obhliadajúci lekár skonštatoval, že je ťažké určiť presnú príčinu jeho smrti aj po devastačnom skoku z mostu, pretože mu v krvi našli veľké množstvo drog. Našli uňho napríklad markantné množstvo extázy, čo vďaka halucinogénnym účinkom môže spochybniť pripravovanú a cielenú samovraždu.

Status, z ktorého mrazí.
Status, z ktorého mrazí.
Foto: Facebook

Pred skokom z mosta však nechal Niall status na Facebooku, v ktorom sa so všetkými lúči a ďakuje im za pomoc. Okrem iného v ňom napísal, že úprimne verí, že ďalšia osoba, ktorá sa bude snažiť nájsť smer a pomoc vo svojich depresiách, skutočnú pomoc aj nájde. Jemu sa to však podľa jeho slov nepodarilo. Chlapec zároveň v statuse všetkých poprosil, aby mu nepísali sentimentálne komentáre nikde na Facebooku a zmierili sa s jeho odchodom, ako bol on s ním zmierený už dlhé roky.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní