V boji emisií s ekologickými zdrojmi energie majú stále navrch jadrové elektrárne.

Neuveríte, koľko nás stojí globálne otepľovanie za deň!

Negatívny vplyv človeka na životné prostredie má svoju daň, ktorá je poriadne vysoká. Ak sa teda rozprávame výlučne o peniazoch.

Miliarda dolárov denne. To je odhadnutá suma v americkej mene, ktorú nás stojí globálne otepľovanie. Na boj proti zmene klímy by sme pritom potrebovali raz toľko, tvrdí to Inštitút klimatickej politiky (CPI) v nedávno zverejnenej správe.

Ak sa vám 359 miliárd dolárov ročne zdá ako obrovské číslo, ešte stále je táto cifra nízka. Aby sa klimatické problémy naozaj vyriešili, je potrebných asi 700 miliárd dolárov, myslia si predstavitelia Svetového ekonomického fóra.

Medzinárodná energetická agentúra (IEA) uvádza že iba na ekologické energetické projekty bude do roku 2020 potrebných neuveriteľných 5 triliónov dolárov, píše portál britského denníka Daily Mail.

Menšia podpora pre ekologické zdroje

Navyše podľa IEA sú investície do ekologických zdrojov energie iba nepatrné v porovnaní s dotáciami na fosílne palivá. Minulý týždeň európskeho komisára pre energetiku Günthera Oettingera obvinili z pokusu zatajiť časť informácií o skutočnom rozsahu dotácií na vyčerpateľné zdroje.

„Napriek tomu existuje aj dôvod na optimizmus Hoci súkromné investície do záchrany klímy všeobecne poklesli, znižujú sa aj náklady na technológie pre obnoviteľné zdroje energie. Situácia by sa takto mohla zastabilizovať,“ uvádza sa v správe.


  • plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní