Obesené, upálené, ubodané. Hon na čarodejnice sa deje aj dnes!

Po prečítaní správy z centra pre ľudské práva by sa mohlo zdať, že je datovaná do stredoveku. To je však omyl. Aj dnes umierajú stovky žien krutou smrťou kvôli nezmyselným obvineniam.

Priam strašidelné čísla. Až totiž 479 žien bolo v africkej Tanzánii za prvý polrok tohto roka upálených, ubodaných alebo ukameňovaných z údajného čarodejníctva.

V západných krajinách ide o viac ako prežitok a s podobnými praktikami sa môžete stretnúť jedine na kinových plátnach alebo v knihách. V jednom z najzaostalejších štátov sveta však ženy stále obviňujú z bosoráctva. A nezostáva len pri slovách. Len posledný víkend bolo v tejto krajine ukameňovaných päť žien.

Prenasledujú albínov

Najviac prípadov vrážd v mene honu na čarodejnice sa uskutočnilo v hlavnom meste Tanzánie, v Dar es Salaame. Tento rok tam zabili už 117 žien. Miestni ľudia si neúrodu, kvôli nepriaznivému počasiu, rôzne nešťastia, úmrtie v rodine či dokonca neplodnosť mužov i žien vysvetľujú tým, že niekto v ich blízkom okolí počaroval im aj rodine. To je pre nich pádny dôvod na „zbavenie sa“ tejto nepohodlnej osoby.

Tanzánia je ešte známa tým, že podporuje puč na albínov. Ľudia, ktorí trpia na chorobu ovplyvňujúcu pigment v tele, sú pre nich vzácni. Bohužiaľ, aj ich končatiny. Albínov zabijú a ich ruky a nohy využívajú na rôzne liečivé seansy. Tie, pochopiteľne, nie sú účinné v žiadnom zmysle

  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček