Odpoveď na Trumpov sexistický dress code: Budeme sa obliekať ako ženy, keď sa ty začneš správať ako prezident!

Donaldovi Trumpovi je rovnoprávnosť medzi pohlaviami cudzia. Dokazuje to svojím správaním aj výrokmi. Trump má rád, keď sa ženy obliekajú ako sa na ich pohlavie „patrí“, čo v preklade znamená do šiat a sukní. A čo na to ženy? Odkazujú mu, že sa budú obliekať ako ženy, keď sa on začne správať ako prezident.

Americký prezident Donald Trump vypustil z úst ďalšiu kontroverznú perlu. Pre svoje zamestnankyne vymyslel špeciálny dress code. „Mali by sa obliekať ako ženy,“ citoval portál Axios zdroj, ktorý pracoval na Trumpovej kampani a potvrdil, že Trump by bol najradšej, keby jeho mužskí pracovníci nosili kravaty a aby sa ženy obliekali „primerane.“ Podľa zdroja boli ženské zamestnankyne pod tlakom, aby si obliekali šaty, ak chcú na šéfa „zapôsobiť“.

Ženy podľa Trumpovho spolupracovníka síce môžu prísť do práce aj v džínsach, ale musia byť „čisté a upravené“. Ďalšími Trumpovými požiadavkami na zamestnankyne sú upravené, vlasy (veď on sám si na špeciálny účes potrpí), pekné držanie tela a dobrá kondička. Páni by okrem kravaty mali mať aj oblek. Trump povoľuje značku Brooks Brothers, ale skôr sa prikláňa k Armanimu, ak by mohol skromne poradiť.

Nepriateľské Trumpove poznámky voči ženám nenechali sociálne siete dlho chladnými a pod hashtagom #DressLikeAWoman internet zaplavili fotografie žien v „pracovnom“.

Bostonská policajtka Elizabeth Rooneyová cez BBC Trumpovi odkázala: „Začnem sa obliekať ako žena, keď sa on začne správať ako prezident. Jeho poznámky o tom, že by sa „ženy mali obliekať ako ženy“ považujem za mizogýnne a neprezidentské,“ vyhlásila mladá policajtka a dodala, že každé ráno si oblieka uniformu s hrdosťou. Podobné odkazy sa šíria pod hashtagom #actlikeapresident.

Doktorka Rebecca Alleyneová zas zverejnila fotografiu v chirurgickom plášti počas operácie. „Chcem, aby ženy po celom svete boli hodnotené na základe ich schopností a nie podľa toho, čo majú na sebe, bez ohľadu na to, kto vydáva dress code,“ povedala pre BBC.

Patologička v operačnom plášti s rúškom a perlovým náhrdelník v zmysle Trumpových požiadaviek:

Eleanor Rooseveltová bola pani!

via @wearewildfang #DressLikeAWoman #wildfeminist

Fotka uverejnená používateľom Ashley Amin (@ashleyamin_),

  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].