Cyklistka prejavila svoj názor svojsky. Dostala padáka

Odvážna cyklistka: Prezidentovi Trumpovi ukázala prostredník, prepustili ju z práce

Ženu, ktorá na bicykli prechádzala popri kolóne amerického prezidenta Donalda Trumpa a ukázala na ňu vztýčený prostredník, vyhodili z práce.

Gesto Juli Briskmanovej zachytil fotograf cestujúci s Trumpom, ktorý sa 28. októbra vracal z golfového ihriska v Sterlingu v štáte Virgínia. "Prechádzal okolo a krv vo mne zovrela... iba tretina Portorika má elektrinu. Pomyslela som si, zase je na tom prekliatom golfovom ihrisku," povedala 50-ročná Briskmanová pre Huffington Post. Na druhý deň sa už fotografia po umiestnení na Twitter stala populárnou na internete. Briskmanová ju potom dala medzi svoje profilové fotky na Facebooku a na Twitteri a o celej veci upovedomila svojho zamestnávateľa - firmu Akima LLC, ktorá dohliada na vládne kontrakty.

Juli Briskman
Juli Briskman
Foto: Facebook J.B.

Spoločnosť matku dvoch detí prepustila iba tri dni po incidente z dôvodu porušenia svojej politiky týkajúcej sa sociálnych médií a pretože zamestnankyňa mohla poškodiť profesionálnu reputáciu firmy. Marketingová analytička sa bránila, že na stránkach jej sociálnych médií sa nespomínal jej zamestnávateľ a incident sa stal v jej voľnom čase. Agentúra DPA však pripomína, že pracovné zákony štátu Virgínia povoľujú súkromným spoločnostiam prepúšťať ľudí z akýchkoľvek dôvodov.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní