Pády, bradavky a incest na Oscaroch: Najväčšie trápnosti z červeného koberca

Prestížne podujatie akým je odovzdávanie Oscarov je naplánované do najmenších detailov, ale ako to už počas živých prenosov býva, hladký priebeh galavečera môže veľmi ľahko naštrbiť aj malá nepozornosť. Tá sa neskôr zapíše do dejín ako vtipná chybička, ktorá sa jednoducho vyskytla.

Aktuálnu Cenu Akadémie za Najlepší film si odniesla dráma Barryho Jenkinsa o sexuálnej identite s názvom Moonlight. Avšak viac ako víťaza tejto kategórie si diváci a celá filmová obec bude pamätať samotné vyhlásenie kategórie, pretože sa zapísalo medzi najväčšie faux pas v dejinách odovzdávania Oscarov.

Vyhlasovateľ záverečnej kategórie najlepší film herec Warren Beatty dlho hľadel na obsah obálky a nakoniec oznámil, že víťazom je muzikál La La Land. Tvorcovia sa tešili, vybehli na pódium, aby odštartovali svoju ďakovačku. Ich radosť však uťala, keď na pódium vybehol produkčný a na prekvapenie všetkých uviedol, že došlo k chybe a víťazom kategórie je vlastne úplne iný film.

Ako sa to mohlo stať? Do rúk vyhlasovateľov ceny sa totiž dostala obálka z predchádzajúcej kategórie, a to Najlepšej herečky v hlavnej úlohe, ktorú získala Emma Stoneová za film La La Land. „Videl som v tej obálke meno Emmy Stone a La La Land, preto som na to tak dlho pozeral. Nechcel som byť zábavný,“ ospravedlňoval sa Warren Beatty, ktorý sošku odovzdával s kolegyňou Faye Dunawayovou. Za chaos s obálkou padá zodpovednosť na asistenta, ktorý mal na starosti podávanie obálok. Beattymu však podal namiesto obálky s filmom roka záložnú obálku s naj herečkou, pretože bol zaujatý tvítovaním. Ups!

Hayır hayır sen benimsin asla vermem Ya Ryan'ın olay anlaşıldıktan sonraki yüz hali. Tam Oscar'lık Bu arada günaydııın ✌ #lovethispicture #ryangosling #emmastone #pelininoscarsecimleri

Príspevok, ktorý zdieľa Pelin Kaya (@modavesosyete), Feb 27, 2017 o 8:34 PST

Wait, what?RT@UnstrippedVoiceLa La Land won the Oscar for #BestPictureWait a min...#oscars#Moonlightpic.twitter.com/OO4xp520Js

— Roberto Blizzard (@VeganYogaDude) 27. februára 2017

Pokračovanie na ďalšej strane


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].