Pápež pochválil ministerku a zlízol si to! Zabudol, kto bola tá žena?

Hlava katolíckej cirkvi sa dostala na pretras po tom, čo vyjadrila slová pochvaly na adresu ženy, ktorej minulosť je viac ako kontroverzná.

Pápež František stráca pamäť! Hlava katolíckej cirkvi si vyslúžila kritiku od niektorých talianskych médií, ktorým sa nepáči pápežova pochvala na adresu talianskej ministerky zahraničných vecí Emmy Bonino. Tá sa podľa Františka významne pričinila o to, aby sa do povedomia Talianov dostali rozvojové krajiny v Afrike.

Ibaže každá minca má dve strany. „Pápež zabúda, kým bola táto žena v minulosti. Asi má výpadok pamäte , lebo hoci bol Jorge Bergoglio v 70-tych rokoch ešte „len“ provinciálom jezuitov v Argentíne, mal by mať vedomosti o tom, čo sa vtedy dialo v Taliansku,“ píše portál talianskeho periodika L´ultima Ribattuta.

Čítajte viac:

Čiapočku s pápežom si vymenil slovenský moderátor!

Bývalá potratová aktivistka Emma Bonino bola kedysi propagátorkou ukončenia tehotenstva aspiráciou, čo bola lacná alternatíva lekárskej kyretáže. Pri tejto metóde dochádza k usmrteniu plodu mechanickým nasatím plynu alebo tekutiny, ktorá poškodzuje organizmus.

Taliansky denník Oggi uverejnil historickú snímku, na ktorej Bonino praktizuje potratovú metódu pumpou na bicykel! Pomohla si plastovým dilatátorom a vázou, v ktorej po zákroku skončil obsah maternice. Túto „urob-si-sám“ metódu Bonino propagovala ako lacný a neškodlivý spôsob domáceho potratu do druhého mesiaca.

Bonino na historickej snímke pri svojej "prevratnej" metóde. Foto: imolaoggi.it

Podľa Oggi vykonala kontroverzná politička takýmto spôsobom v priebehu 10 mesiacov spolu 10 141 potratov. A na také veci sa v prípade pápežov nezabúda, konštatujú talianske médiá.