Pápež prispel ľuďom vo vojne zmietanej krajine.

Pápež sa buchol po vrecku: Chudobným ľuďom v Afrike poslal desaťtisíce eur

Chudobu neberie na ľahkú váhu. Aspoň tak komentuje rozhodnutie pápeža Vatikán.

Hlava katolíckej cirkvi sa po návšteve obzvlášť chudobnej časti Afriky rozhodla dotovať obyvateľov štátu Yei. Viac ako 30 000 ľudí, ktorí trpia

hladom v Južnom Sudáne, je schopných vďaka finančnému daru od pápeža Františka vypestovať si viac vlastných potravín. Oznámila to v pondelok Organizácia OSN pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO). Z osobného daru od pápeža vo výške 25 000 eur sa financovala distribúcia súprav na pestovanie zeleniny vo vojne zmietanom juhosudánskom štáte Yei, uviedla FAO. "Tieto peniaze sa využívajú pri obstarávaní takýchto súprav a poľnohospodárskych nástrojov v oblasti, kde roľníctvo ako spôsob živobytia v dôsledku ozbrojených konfliktov vymizlo," vyhlásilo OSN. Okolo 145 000 obyvateľov v Yei čelí nedostatku základných potravín, čím sú na medzinárodnej škále humanitárnych kríz krok od hladomoru, dodalo FAO. Následkom juhosudánskej občianskej vojny došlo k vnútornému vysídleniu viac než dvoch miliónov obyvateľov, zatiaľ čo milióny ďalších nemajú zabezpečený riadny prísun potravín, pripomenulo OSN.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní