Luc, Belgičan, ktorý bol na chvíľu najbohatším mužom na svete.

Päťdesiatnik sa stal nečakane miliardárom: Vzápätí ho však čakalo ešte väčšie prekvapenie

Chyba banky vo váš prospech nie je len francúzsky film z roku 2009. Pre päťdesiatnika Luca z Belgicka sa stal scenár, kedy vám banka nechtiac prepíše miliardy na účet, realitou. A poriadne strašidelnou.

„Je to debit alebo kredit?,“napísal vo facebookovom komentári k fotografii záhadného obratu na svojom účte Luc Malhieux.

Na chvíľu prekonal Gatesa

Z ničoho nič mu totiž prišlo na konto 2000 miliárd eur. To je 5-krát HDP Belgicka! Nie pre nič za nič je Luc klientom banky s menom Record bank. Zaujímavou náhodou je aj fakt, že tento pán pracuje ako asistent poslanca. Nuž, u nás sa asistenti poslancov pozerajú na účty politikov a podnikateľov, v Belgicku sú sami „obeťami“ čudných transakcií.

Čo by ste robili vy, keby vám na účet pristála veľká suma? Luc zavolal do banky. Vedel, že išlo o omyl a tak zobral situáciu s humorom. Ktovie, či by našiel toľko zmyslu pre vtip aj vtedy, keby mu 2000 miliárd eur z účtu ubudlo...

Ako je to možné?

„Predčasom som sa zaregistroval na stránke, ktorá žiadala moje bankové údaje. Po tom, ako som si všimol, že mi strhávajú každý mesiac 34,90 eura, odhlásil som sa z predplatného. Suma, ktorá mi prišla na účet pochádza z tejto paltformy,“ vysvetlil exmiliardár belgickým médiám. Zablokoval si kartu, aby v budúcnosti piráti nezahrali s jeho účtom opačný scenár.

Nuž, aspoň môže tento Belgičan raz rozpovedať svojich vnukom, aký bol deň, kedy bol na chvíľu najbohatším mužom sveta.


  • vc
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].