Duchovní z francúzskeho mesta, kde došlo k tragédii, sa od činov mladých vrahov dištancujú. Nechcú, aby sa islam spájal s džihádistami.

Podrezal hrdlo kňazovi, nepochovajú ho. Moslimovia sa rozhodli pre nečakaný krok

„Nebudeme špiniť islam touto osobou,“ vyhlásila moslimská komunita na margo pohrebu vraha, ktorý podrezal hrdlo kňazovi.

Adel Kermiche bol tínedžer, ktorý sa rozhodol pre neodpustiteľný čin. Spolu s Abdelom Malik Petitjeanom, ktorý mal rovnako ako Adel 19 rokov, držali 6 rukojemníkov v kostole vo Francúzsku. Zajali ich počas rannej omše v utorok.

Jacques Hamel, kňaz, ktorý zomrel priam mučeníckou smrťou. Mladí chlapci mu podrezali hrdlo priamo v kostole. Foto: Screenshot

86 ročného kňaza prinútili ľahnúť si na zem a tam mu podrezali hrdlo. Obaja mladíci boli neskôr zastrelení políciou. Následne po útoku sa k činom mladých chlapcov prihlásil Islamský štát, ktorý mladých vrahov označil ako svojich „Vojakov“. Náboženskí vodcovia islamu vo Francúzsku však odmietli prostredníctvom videa pochovať mladých chlapcov so všetkou poctou a úctou, aká sa moslimom pri pohreboch poskytuje.

Čítajte viac:

Štyri útoky za pár dní: Sfanatizovaní útočníci terorizujú Nemecko

Vyjadrili sa, že „nechcú pošpiniť islam tým, že sa akoukoľvek cestou spoja s džihádistami,“ za ktorých chlapcov po ich krutom čine považujú. Moslimovia vo francúzskom meste, kde sa tragédia odohrala, rozhodnutie svojich duchovných podporuje. „To, čo mladík urobil, je veľmi hriešne. Už viac nepatrí do našej komunity,“ povedal pre denník Independent Khalid El Amrani, 25 ročný technik z Francúzska. O tom, či mladý vrah bude pochovaný na území mesta, rozhodne starosta.

  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].