Poliaci varujú pred Putinom: Môže zaútočiť kdekoľvek na svete!

Poradca poľského prezidenta upozorňuje na to, že intervencia Ruska do Sýrie úplne vylúčila diplomatickú cestu komunikácie s Ruskom.

Geopolitické záujmy Vladimíra Putina dokazujú, že odvrátenie sa USA od Európy bola veľká chyba, ozýva sa priamo z kruhov poradcov prezidenta Andrzeja Dudu.

Poradca zároveň vyzýva krajiny Západu, aby uznali, že Putin sa už dávno nesnaží vnútiť svoju politiku bývalým štátom Sovietskeho zväzu, ale že mobilizuje všetky svoje schopnosti na militantné obsadenie strategických krajín na celom svete.

Pre portál The Guardian povedal, že svet si už nemôže byť istý ničím, pretože geopolitické záujmy ruského prezidenta sa rozširujú a nesústreďujú už len na niekoľko krajín. Zároveň upozornil na obrovský militantný arzenál krajiny, ktorý Rusi len z časti predviedli počas intervencie do Sýrie.

Poľsko bude hostiť v júli veľký samit NATO, na ktorom chce tlačiť na Úniu, aby zvýšila militantné stavy vo východnej Európe. Poľská vláda víta rozhodnutie USA, že v najbližších mesiacoch niekoľkonásobne zvýši finančnú pomoc vojskám, ktoré momentálne pôsobia na Blízkom Východe.

  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].