Fatima sa s manželom striedala v nepretržitej 24-hodinovej prevádzke.

Polomŕtvi opilci a 24 hodín v práci: Aj takto žijú predavači kebabov

Sex v kúpeľni, močenie na stoloch a opilci, ktorí vyzerajú ako v predsmrtnej agónii. Majiteľka 24-hodinovej prevádzky s kebabmi prezradila, čo všetko sa jej podarilo zažiť v práci.

Fatima Bozoglu a jej manžel Nafi vlastnia stánok s kebabom v centre austrálskeho Sydney. Za štrnásť rokov práce v nepretržitej 24-hodinovej prevádzke zažili už naozaj všeličo.

„Raz ráno som otvorila dvere na toalete a našla na zemi ležať muža s nohavicami okolo členkov. Myslela som, že je mŕtvy. Bol však len opitý,“ spomína na jednu z príhod. Z umyvárky si zasa mládež z času na čas robí miestnosť na rýchle sexstretká.

Utieranie zvratkov z podlahy alebo moču zo stola – bonus od jedného z opitých zákazníkov – však Fatima zvláda s pokorou a s porozumením.

Tvrdí, že aj s hlučnými a agresívnymi jedincami si dokáže poradiť. „Musíte sa s nimi rozprávať, akoby ste boli ich matka alebo sestra. Potom sa upokoja,“ dáva svoj recept na úspech. Beznádejné a nebezpečné prípady však radšej zverí do rúk polície.

Mama pre študenta i bezdomovca

Hoci je 50-ročná Fatima podnikateľka srdcom i dušou, nezabúda na veľkorysosť k ľuďom v núdzi. Nie jednému bezdomovcovi dala zadarmo najesť a dovolila mu využiť hygienické zariadenie. Dokonca núdznym kupuje topánky a mobilné telefóny.

Istému kórejskému študentovi dala sedem tisíc dolárov, ktoré potreboval na školné. „Nikdy na to nezabudol. Často sem príde a oslovuje ma – mami, mami...,“ hovorí majiteľka obchodu s občerstvením.

Nie každý má pre charitatívne sklony matky štyroch detí pochopenie. „Jeden zákazník mi raz povedal, že ak nevykážem z obchodu bezdomovca, ktorý tam jedol v čase obeda, ľudia sa sem prestanú vracať. Povedala som mu, že radšej zavriem prevádzku, akoby som ho mala vykopnúť von.“

Fatima sa s manželom presťahovala z Turecka do Austrálie v roku 1970, no až keď si v roku 2001 zadovážili prevádzku s rýchlym občerstvením, začalo sa im dariť. Nebolo to však zadarmo.

Nepretržitá 24-hodinová prevádzka si vyžiadala zásah do súkromia. „Ja som robila cez deň, manžel v noci. Takmer vôbec sme sa nemali šancu stretnúť. Osem alebo deväť rokov vkuse sme nemali ani deň voľna,“ priznáva Fatima pre britský portál dailymail.co.uk.

Šialené tempo narušil až srdcový kolaps a operácia, po ktorej podnikateľka musela ubrať. V roku 2014 manželia obchod predali, hoci.... „Keby som bola zdravá, nikdy by som to neurobila. Milujem svojich zákazníkov, boli súčasťou mojej rodiny,“ dodáva Fatima.


  • plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní