Shannon a Colton Romneyovci sa zoznámili ešte na strednej škole. Pôrod detí sledoval profesionálny vojak v Afganistane cez Skype.

Pôrod cez Skype: Vojak v Afganistane sledoval narodenie svojich dvojičiek cez smartfón

Britský profesionálny vojak nasadený v Afganistane sa nemohol zúčastniť pôrodu svojej manželky. Všetko však vyriešila moderná technika.

Niektorí otcovia pri pôrode držia kameru a nakrúcajú tŕnistú cestu svojho potomka na svet. Brit Colton Romney však bol v čase pôrodu svojej manželky v práci – na misii v Afganistane. Filmárskych povinností sa teda zhostila zdravotná sestra, vďaka ktorej sa aspoň vizuálne premiestnil do pôrodnej sály.

Pohľad na cisársky rez zvládol

Fotografia dojatého vojaka, ktorý cez skype sleduje narodenie svojich dvojičiek, sa stala hitom na internete. Keď prišla na svet prvá dcérka, neubránil sa slzám, píše portál britského denníka Daily Mail.

Romneyho manželka Shannon rodila cisárskym rezom v skorých ranných hodinách. „Bolo to úžasné. Po prvej dcérke začal plakať a keď začul krik druhého bábätka, bol nadšený. Najskôr sa na mňa pozeral, akoby bol v šoku. Tento výraz tváre však rýchlo vystriedal veľký úsmev na tvári,“ opisovala reakcie muža zdravotná sestra.

„Som otec! Shannon Romney bola úžasná! Decká, sme rodičia. A sú také krásne!“ pochválil sa nadšený vojak na sociálnej sieti.

Dievčatká Liberty a Lauren sa narodili predčasne, ale sú v poriadku. Foto: facebook.com/Colton Romney

Trojnásobné narodeniny

Romney sa s manželkou spoznal na strednej škole v Arizone a vzali sa pred rokom a pol. Pôrod nebol prvou veľkou udalosťou, ktorú „absolvoval“ cez internet. Sledoval aj vyšetrenie ultrazvukom, ktoré potvrdilo, že čakajú dvojčatá.

"Je zvláštne, čo všetko je dnes možné vďaka technológiám,“ povedala Shannom a jej svokra Tammy Romney ju doplnila: „Neviem, ako ľudia fungovali, kým tu nebol Skype.“

Dievčatká Lauren a Liberty sa síce narodili predčasne, no sú životaschopné. Navyše prišli na svete presne v deň narodením svojej mamy Shannon.


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní