Pre vraha nemáme miesto! Zabíjal v Londýne, cintoríny ho odmietli pochovať

Júnový teroristický útok na Londýnskom moste si vyžiadal 8 obetí a desiatky zranených. Útočníkov zlikvidovala pri zásahu polícia. Dlhé týždne sa riešilo, kam pochovajú vrahov, ktorí krvilačne zabili nevinných ľudí.

Odmietli ich telá! Rodina jedného z útočníkov londýnskeho masakru, Khurama Butta (†27) mala veľký problém. Všetky cintoríny, na ktorých chceli zosnulého teroristu pochovať, odmietli prijať jeho telo. Obyčajou v moslimských rodinách je pochovať svojich blízkych na cintorín, ktorý sa nachádza najbližšie k domovu mŕtveho.

Okolité cintoríny v Londýne však odmietli prijať telo vraha, a tak ho napokon rodina pochovala v blízkosti domu, na neoficiálnom mieste. Jednoduchého pohrebu bez náboženských obradov sa nezúčastnil nik, okrem blízkej rodiny. Pre denník The Mirror sa zdroj blízky rodine vyjadril, že „Aj keď si pozostalí uvedomujú vážnosť činu ich syna a brata, zostal ich pokrvným príbuzným a rozhodne ho chceli pochovať tak, ako sa patrí,“ povedal zdroj.

Činy odsudzujú aj Moslimovia

Khuram Butt, Rachid Redouane a Youssef Zaghba vrazili dodávkou do nič netušiaceho davu ľudí na markete na Londýnskom moste. Zabili osem nevinných osôb, ďalšie ťažko či ľahšie zranili. K útoku sa prihlásil Islamský štát a dodal, že celú akciu viedol práve Khuram Butt, ktorého telo následne odmietli všetky cintoríny.

Cintoríny v tomto rozhodnutí pravdepodobne utvrdilo oficiálne vyhlásenie Moslimskej rady v Británii, ktorá vyzýva, aby sa neodriekala moslimská pohrebná modlitba na pohreboch teroristov. Ich činy sú totiž, podľa Moslimskej rady, v úplnom rozpore s učením Islamu a od vražedných skutkov, ktoré podnecuje teroristická bunka ISIS sa plne dištancujú.

  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].

Vianočné tipy na darček