Prekvapivé slová prezidenta: Pizzu s ananásom by som najradšej zakázal!

Na svete je pomerne veľká skupina ľudí, ktorí sa chytajú za hlavu pri predstave ananásu na pizzi. Búrlivú diskusiu to vyvolalo na jednej z najumiernenejších krajín sveta – na Islande. A svoje k tomu povedal aj prezident.

Island je doslova odrezaný od sveta. Vďaka svojej ostrovnej pozícii sa mu vyhýbajú konflikty a vojny, ekonomicky a hospodársky je takmer sebestačný. Aj preto ho mnohí považujú za raj na Zemi.

Foto: Archív

Obľúbená pochúťka bez ananásu? Keby to bolo v moci prezidenta, tak áno. Foto: Archív

Možno aj kvôli tomu teraz takmer všetky islandské médiá riešia otázku ananásu na pizzi. Prezident Gundi Jóhannesson cítil potrebu vyjadrovať sa k tejto banálnej tematike priamo na stretnutí so študentmi jedného gymnázia. Vyhlásil, že keby bolo v jeho právomoci, pizzu s ananásom zakáže. Sociálne siete a mladí ľudia zaúradovali, a na Facebooku vyvolali doslova revolučné debaty o tom, či to prezident myslel vážne. Nedalo sa inak, a prezident musel dodatočne reagovať.

Prezident Islandu svojim revolučným výrokom rozprúdil rozsiahlu diskusiu na Facebooku. Foto: Profimedia.sk

Na sociálnej sieti uverejnil status v ktorom ubezpečoval všetkých, že pizzu v krajine ľadu a ohňa nezakáže. Paradoxom je, že uznávaná agentúra AP považuje tento výrok za najrevolučnejší od čias, kedy nastúpil prezident minulý rok do svojej funkcie.

„Nemám právomoc zakazovať ľuďom ovocie na pizzi. A to je dobré, pretože je to dôkaz toho, že moc prezidenta nie je v tejto krajine neobmedzená,“ hovorí Jóhannesson.

Prezident, ktorý pred vstupom do úradu pôsobil ako profesor politickej histórie odporučil v statuse využívať na pizzu plody mora. Výroky prezidenta sú ostro sledované, najmä preto, že pri zvolení do úradu mal podporu až 81,4% právoplatných voličov krajiny. Nuž, raz darmo – krajina je politicky, ekonomicky a sociálne plne vyrovnaná, na niečom si prezident musí stavať svoju politickú agendu.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní