Premiérka: Donald Trump je sexuálny predátor!

Poriadne mu naložila. Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump žne jednu kritiku za druhou. A spôsobuje si to svojimi vyjadreniami sám.

Kanadská politička Kim Campell, ktorá sa zapísala do dejín krajiny ako prvá premiérka vôbec, ma pre Trumpové kontroverzné vyjadrenia ťažké srdce.

„V podstate sám seba opisoval ako sexuálneho predátora. A teraz to využíva vo svojej kampani,“ reagovala expremiérka na nahrávky z Trumpových vystúpení ešte z roku 2005. Nejde však len o tie. Donald Trump v priamych prenosoch útočí na základné práva žien a svojimi vyjadreniami múti názorové hladiny celej Ameriky.

Búrlivé reakcie

Ešte ako ministerka spravodlivosti v roku 1990 sa Campellová postarala o viacero reforiem v zákonoch týkajúcich sa sexuálneho zneužívania a napadnutia žien. Donald Trump, ktorý súperí o post prezidenta Spojených štátov Amerických s Hillary Clinton, sa vyjadril, že bozkávanie cudzích žien a chytanie ich za intímne partie nie je sexuálne obťažovanie. Tento výrok vyvolal búrlivé reakcie nie len v radoch aktivistov bojujúcich za práva žien, ale aj medzi celebritami, užívateľmi sociálnych sietí a politikmi.