Bude z nej princezná: Briti veria, že Cressida Bonasová sa vydá za princa Harryho.

Priateľka princa Harryho Cressida Bonasová: Tehotná nevesta?

Priateľka princa Harryho Cressida Bonasová sa možno pred oltárom objaví s dieťaťom pod srdcom.

Princ Harry sa vybral na južný pól - a dosiahol ho. Presvedčil tým priaznivcov, že je pripravený aj na ďalšiu náročnú skúšku, manželstvo. Jeho priateľka Cressida Bonasová so vstupom do kráľovskej rodiny po istom váhaní súhlasila. Nič iné jej zrejme ani nezostane, vo Veľkej Británii sa čoraz hlasnejšie hovorí, že je tehotná.

Žiadosť o ruku

Cressida Bonasová (24) mala spočiatku z manželstva obavy. Modelka a tanečnica túžila venovať sa kariére a užívať si slobodu. Vyzerá to tak, že rozhodla náhoda. Povráva sa, že ak ju princ Harry (29) požiada o ruku, pred oltárom sa ocitnú traja.

Harry a Cressida spolu chodia od júla 2012. Odvtedy sa im podarilo párkrát rozísť a znovu dať dohromady. Bonasovej sa dotklo najmä Harryho extempore v Las Vegas, keď opitý hral takzvaný vyzliekací biliard a sám sa ocitol v Adamovom rúchu v spoločnosti takisto vyzlečenej krásky. Windsorovci teraz dúfajú, že mladí ľudia dozreli. Počas riskantnej princovej cesty do kráľovstva chladu Harry a Cressida nemali žiadny pravidelný kontakt, no vzájomné odlúčenie vydržali.

Princezná na obzore

Harry bojoval so záľahou mrazivého snehu aj pred Vianocami. Možno ho hrial pocit, že už čoskoro bude môcť požiadať svoju lásku o ruku. Žiadny Angličan dnes nepochybuje, že nová princezná je na obzore. Krehká blondínka vraj súhlasila, že sa vzdá profesionálnej tanečnej kariéry - najmä preto, aby sa zapáčila kráľovskej rodine. Zábery, na ktorých tancuje sporo odetá, by sa jej členom nemuseli pozdávať.

Informovaný zdroj z prostredia dvora povedal: „Cressida teraz pracuje ako osobná asistentka v jednej londýnskej kancelárii. Nechce robiť nič, čo by mohlo byť pre Harryho nepríjemné a zraňujúce. Uvedomuje si, že fotografie, na ktorých je ako tanečnica, by sa mohli považovať za nevhodné.“ Cressida údajne vyhľadala aj pomoc manželky princa Williama Kate Midddletonovej (31).

Pred sobášom so starším princom bola súčasná vojvodkyňa Catherine v podobnej situácii ako Cressida. Hoci Kate spočiatku neverila, že vzťah medzi mladou Britkou a jej švagrom vydrží, teraz si blondínka získala jej dôveru. Snaží sa Bonasovej vysvetliť, ako sa má správať, aby sa v prvom rade zapáčila 87-ročnej kráľovnej Alžbete II.

Južný pól

Princ Harry sa nálepky extravagantného búrliváka, ktorý si rád vypije a spôsobuje škandály, síce nezbavil, no expedícia na južný pól mu zabezpečila uznanie aj u skeptikov. Po pochode dlhom dvestošesťdesiat kilometrov, ktorý trval trinásť dní, dosiahol princ Harry cieľ. Na južnom póle stál a žiaril nielen vďaka červenkastej brade, ktorá mu počas expedície narástla.

S tromi mužstvami vojnových veteránov, ktorí v boji utrpeli zranenia, vyštartoval prvého decembra 2013.

„Od začiatku sme vedeli, že to nebude ľahké. Ale to je presne to, čo robí tento výkon takým vzrušujúcim,“ uviedol vedúci expedície Ed Parker. Harry bol dva týždne s veteránmi z Veľkej Británie, USA, Kanady a Austrálie.

Cieľom dobročinnej akcie bolo získať peniaze pre organizáciu Walking With The Wounded, starajúcu sa o vojakov, ktorí sa vrátili z bojov v Iraku a Afganistane ťažko poznačení. Niektorí sa pohybujú len pomocou protéz, jednému z bývalých vojakov chýbali obe nohy. Akciu sprvu plánovali ako preteky národných tímov, pre nepriaznivé počasie napokon všetci postupovali spolu, bok po boku.

Podaktorí museli siahnuť na dno svojich síl. Expedíciu ovplyvnilo zlé počasie so silným vetrom. Pred štartom čakali tímy niekoľko dní v slnečnom juhoafrickom Kapskom Meste, kým dostali povolenie vkročiť tam, kde je teplota mínus 35 stupňov bežná, a to zažili aj o desať stupňov menej.

Príliš moderná

S Harryho povesťou prelietavého zvodcu sa vraj nedokázala vyrovnať jeho bývalá partnerka Chelsy Davyová. Do Cressidy je však vraj skutočne zamilovaný. Keď je na párty s ňou, drží sa jej ako prilepený a inú spoločnosť nevyhľadáva. Bonasová zapadá do jeho predstavy o ideálnej žene. Pekná sebavedomá blondína. Podľa novín Daily Mail veria v ich lásku spečatenú pevným zväzkom aj Briti.

V stávkových kanceláriách je princ Harry medzi prominentmi, ktorí sa v dohľadnom čase postavia pred oltár, na vrchole rebríčka. Štvrtý v následníctve britského trónu Cressidu povzbudzuje, aby absolvovala takzvaný výcvikový tábor pre manželky princov.

Jeho súčasťou je spoznanie rodostromu, pravidiel správania, vhodných tém na rozhovor na stretnutiach aristokracie. Pred sobášom s princom Williamom takéto školenie pomohlo i Kate Middletonovej. Bonasová je podľa názoru rojalistov „priveľmi voľnomyšlienkarská a pre život na dvore príliš moderná“.

Kate verzus Cressida

Briti začali tipovať, ktorá z mladých žien bratov princov bude obľúbenejšia. Doteraz bola miláčikom domácich Kate pre klasický štýl, prirodzenú krásu a zdržanlivosť. V Cresside Bonasovej dostáva konkurenciu. Blondínka si už získala srdce princa Charlesa, po stretnutí s modelkou značky Burberry bol nadšený. Obdivuje jej životaschopnosť, výchovu a krásu.

Kate Middletonová bodovala utiahnutosťou ženy pevne stojacej na zemi, ktorá sa nezdráha ísť nakúpiť do supermarketu. Katina mama bola letuška, teraz má rodina Middletonovcov firmu zabezpečujúcu materiálne i organizačne párty, Bonasovej matka, lady Mary-Gaye Curzonová, pochádza z bankárskej dynastie.

O Middletonovej je známe, že princa Williama si vyhliadla na škole a rozhodla sa získať ho, ale aj Bonasová má zrejme svoj plán.

Premiéra

Podľa Britov je Cressida tehotná - v kníhkupectve si kúpila príručky o výchove dieťaťa. Náhoda vraj nie je ani to, že princ Harry nástojí na tom, aby sa mohli spolu nasťahovať do rodinného apartmánu v Kensingtonskom paláci, ktorý je priam stvorený na výchovu potomkov.

Ak by sa Bonasová vydávala s dieťaťom pod srdcom, bola by to v rodine Windsorovcov premiéra. Za čias princeznej Diany sa požadovalo, aby si princ vzal pannu. V takom Monaku by tehotenstvo nikoho neprekvapilo. Dcéra princeznej Caroline, dvadsaťsedemročná Charlotte, je slobodná a 17. decembra 2013 priviedla na svet syna, ktorého otcom je francúzsky herec Gad Elmaleh (42).

Kniežatstvo s radosťou privítalo uistenie, že Charlotte bude najlepšia mama na svete, lebo je „vrúcna a láskyplná“ a Gad bude dobrý otec, keďže už má dvanásťročného syna z prvého manželstva. Nadšená z druhého vnúčaťa - aj jej prvý vnuk Sasha prišiel na svet ako nemanželský - je aj sestra kniežaťa Alberta II. princezná Caroline.

Či by v podobnej situácii takto reagovala aj kráľovná Alžbeta II., nevedno. Ale možno Harry a Cressida práve urobili prvý krok k modernému životnému štýlu za bránami paláca.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní