S týmto mackom sa už nikto nezahrá. V skrinke ešte stále visia detské šaty.

Pripiať po černobyľskej tragédii: Unikátne FOTO z mesta duchov

Zábery amatérskeho fotografa odhalili pusté nemocnice, opustené domy a rozpadávajúci sa majetok mesta, ktoré bolo kedysi pýchou Sovietskeho zväzu.

Ukrajinské mesto Pripiať leží len zopár kilometrov od smutne známej černobyľskej jadrovej elektrárne. Život v 50-tisícovom sídle sa zastavil 26. apríla 1986, keď explózia štvrtého reaktora spôsobila najhoršiu jadrovú katastrofu na svete.

Rakúsky fotograf Roland Verant sa rozhodol vstúpiť do uzavretej zóny a zachytiť objektívom, ako vyzerá zničená oblasť po takmer tridsiatich rokoch. Pohľad do vnútra mesta duchov vyvoláva zimomriavky.

Čítajte viac:

Černobyľ žije aj 29 rokov po tragédii: Zamorenú oblasť obýva 7000 ľudí

Z pýchy sú ruiny

Chátrajúce nemocnice, opustené domy, rozbité a zničené pamiatky a atrakcie – to je všetko, čo ostalo z kedysi prosperujúceho sovietskeho mesta.

Sídlo s 50-tisíc obyvateľmi považovali s jeho modernou architektúrou a progresívnym plánovaním za vzorové. Ale v apríli 1986 všetko zmenila explózia reaktora v neďalekej jadrovej elektrárni Černobyľ. Po najhoršej katastrofe svojho druhu sa z mesta budúcnosti stalo mesto duchov.

Čítajte viac:

Fatálny výbuch v Černobyle bol horší ako bomby na Hirošimu a Nagasaki

Viedenský amatérsky fotograf Roland Verant strávil v uzavretej zóne 42 dní. Výsledkom je séria úžasných fotografií, ktoré dokumentujú, ako sa do kedysi rušného sídla zahryzol zub času. Pozrite si unikátne zábery.

Foto: profimedia.sk

Foto: profimedia.sk

Foto: profimedia.sk

Foto: profimedia.sk

Ďalšie fotografie nájdete v galérii.

  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].