Jiří Kajínek: Dostal doživotie ako recidivista za dvojnásobnú nájomnú vraždu a pokus o ňu. Dodnes tvrdí, že je nevinný a žiada o milosť. Zatiaľ neúspešne.

Prvá dáma si potriasla pravicou s odsúdeným nájomným vrahom: On sa len usmieval

Prvá dáma podporila vyhlásenie svojho manžela, českého prezidenta Miloša Zemana, ktorý dumá nad milosťou pre Kajínka. Viacnásobného vraha navštívila v jeho „domácom“ prostredí – cele. Pravicami si potriasli, ako starí priatelia.

Zahraničie

„Pani Ivana Zemanová sa dnes napoludnie vo väznici Rýnovice stretla s jedným z väzňov. Meno netreba dodávať!“ opisuje zverejnenú fotografiu na Facebooku hovorca českého prezidenta Miloša Zemana Jiří Ovčáček. Ak by ste predsa len nevedeli, s kým si to prvá dáma potriasa pravicou s úsmevom na tvári, my meno dodáme – s odsúdeným viacnásobným vrahom Jiřím Kajínkom.

Vrah či obeť?

Kajínek pritom úsmev prvej dáme opätuje, bodaj by aj nie, veď jej manžel, český prezident Miloš Zeman len nedávno vyhlásil: „Vážne uvažujem o udelení milosti pre pána Kajínka. Je vo väzení už 20 rokov a existujú dôvodné pochybnosti o jeho vine.”

Najznámejší český vrah rozdeľuje českú verejnosť hádam odvtedy, čo tvrdne vo väzení. Dvadsať rokov tvrdí, že je nevinný, a to či si odpykáva doživotný trest právom spochybňujú aj niektorí investigatívni novinári, hoci mu trest viackrát potvrdil Najvyšší súd. Tisíce ľudí dokonca neváhalo v minulosti podpísať petíciu za jeho prepustenie v domnienke, že Kajínek je obeťou policajného komplotu a obetným baránkom v celej kauze.

Prvá dáma podporila vyhlásenie svojho manžela, českého prezidenta Miloša Zemana, ktorý dumá nad milosťou pre Kajínka. Viacnásobného vraha navštívila v jeho „domácom“ prostredí – cele.
Prvá dáma podporila vyhlásenie svojho manžela, českého prezidenta Miloša Zemana, ktorý dumá nad milosťou pre Kajínka. Viacnásobného vraha navštívila v jeho „domácom“ prostredí – cele.
twitter

Body pred voľbami za zídu

Oheň do ohňa aktuálne prilial svojim vyhlásením aj samotný český prezident. Zeman je známy svojimi excesmi. Podľa kritikov si týmto „dumaním“ o udelení milosti pre viacnásobného mediálne známeho vraha naháňa politické body pred blížiacimi sa voľbami. No a ako by to bolo, keby ho v tom nepodporovala jeho zákonitá manželka, ktorá ako sa zdá, tiež podľahla „čaru“ viacnásobného vraha. Len ktovie, či by sa tak naňho usmievala, keby ho stretla v tmavej uličke sama v noci.

Pod kontroverznou fotkou pribudli hneď aj protichodné komentáre. „Fotka mi pripomína film Limonádový Joe...kde sa cituje: Či si zloduch alebo hrdina, my sme jedna rodina,“ napísal Švec Martin. „Veľmi prajem p. Kajínkovi, aby mu tá milosť vyšla. Pani Zemanovú si vážim, je dobré, že sa pohnú ľady,“ kvitovala väzenskú návštevu prvej dámy Betty Nova.

Zahraničie
  • Katarína Oravská

    Ako editorka/redaktorka portálu Plus7dni.sk zodpovedá za tvorbu obsahu pre webovú stránku týždenníka. Vyhľadáva a spracúva vlastné témy, pracuje s foto a video podkladmi, ako aj  s analytickými dátami. Spravuje sociálny profil Plus 7 dní.