Rakúska Strana zelených učí ženy močiť postojačky

Nesmejte sa, ak ste muž a nikdy ste nestáli pred kompletne znečistenou toaletou, ktorú ste súrne potrebovali použiť na malú potrebu.

V ponuke súčasných politických strán už nájdete čokoľvek – v Holandsku nedávno kandidovala strana práv zvierat, aj strana, ktorá nemala absolútne žiadny program a sľubovala voličom, že jej poslanci sa v parlamente nikdy ani len neukážu.

Rakúski zelení sa zasa rozhodli osloviť miestne ženy naozaj kurióznou témou – učia ich močiť po stojačky. Nie je to pritom žiadny žart. Ich predstavitelia s vážnou tvárou vysvetľujú, že ide o veľmi praktickú schopnosť najmä v situáciách, keď nie je po ruke hygienická toaleta.

Festivalové toalety: Pre ženy sú najväčším strašiakom.
Festivalové toalety: Pre ženy sú najväčším strašiakom.
profimedia.sk

Slávny psychiater Sigmund Freud kedysi sformuloval teóriu, že ženy závidia mužom penis. Ich snaha naučiť sa aspoň močiť po stojačky sa môže zdať akoby predĺžením tejto myšlienky. S trochu humoru sa už dá len zamyslieť nad tým, či je to náhoda, že aj Freud bol Rakúšan.

Debata pri kávičke

Lokálna pobočka Strany zelených v Dolnom Rakúsku organizuje raňajky pre ženy už dvanásť rokov. Pri káve a sladkom pečive tam diskutujú o najrôznejších témach od politiky až po spoločenské udalosti. Nedávne májové stretnutie však vyvolalo nečakanú vlnu záujmu a to dokonca aj zo susedného Nemecka. Téma znela „všetko, čo sa týka panvového dna.“

Špeciálne pomôcky: Existuje už množstvo „nástrojov“, ktoré umožnia ženám vykonať malú potrebu bez toho, aby sa museli posadiť na záchod. Vymysleli si ich samy.
Špeciálne pomôcky: Existuje už množstvo „nástrojov“, ktoré umožnia ženám vykonať malú potrebu bez toho, aby sa museli posadiť na záchod. Vymysleli si ich samy.
profimedia.sk

Dámy a slečny mali za prítomnosti experta hovoriť nielen o užitočných cvikoch na spevnenie spodných brušných svalov, ale aj o oveľa pikantnejšej téme – močení postojačky. Podľa Zelených je to mimoriadne užitočné najmä na rôznych letných festivaloch, pri športe a v iných mimoriadnych situáciách. Ženy si dokonca mohli počas raňajok aj zostrojiť jednorazovú pomôcku na takéto „mužské uľavenie.“

Nič nové pod slnkom

Pod jednorazovou pomôckou sa zrejme ukrýval lievik, cez ktorý sa dáma môže pohodlne vycikať bez „mokrej nehody.“ Podobný nástavec na vagínu z umelej hmoty sa už dávnejšie predáva pod rôznymi značkami. Je mäkký, hygienický a ohybný, vďaka čomu sa môže pohodlne umyť a poskladať do vrecka. Údajne ho rady využívajú najmä vojačky v americkej armáde, ale aj ženy, ktoré sa venujú extrémnym športom. Viete si predstaviť, ako sa asi môže vymočiť lezkyňa, ktorá trávi celé hodiny zavesená na skalnej stene?

Jednoduchý: Tento „nástroj“ sa zmestí aj do zadného vrecka.
Jednoduchý: Tento „nástroj“ sa zmestí aj do zadného vrecka.
StandUp

Užitočná, aj keď trochu netypická téma, si vyslúžila veľa komentárov a dokonca aj nenávistných. Na rakúskych sociálnych sieťach si ľudia robili srandu, že rozoberať močenie počas raňajok dáva zmysel, pretože káva je močopudná...

Miestna predstaviteľka Strany Zelených Martha Gunzl však priznala, že dostala aj niekoľko „veľmi nepríjemných emailov“ a preto zopár mužov z ich strany bolo počas podujatia v pohotovosti. Ona sama bola takou prudkou reakciou verejnosti zaskočená: „Vždy rozoberáme kontroverzné témy. Ale keďže sme iba lokálnou straníckou pobočkou, nikto sa o nás zatiaľ nezaujímal,“ vyhlásila pre rakúsky portál Local.at.


  • em
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].