STOP: Michelle Obama chce zastaviť obezitu v Amerike.

Rasistický útok na prvú dámu: Za toto vyjadrenie odstupuje šéfka neziskovej organizácie!

Prepískla to. Riaditeľka neziskovej organizácie napadla na sociálnej sieti manželku stále úradujúceho prezidenta Baracka Obamu. Nazvala ju opicou na opätkoch.

Sociálne siete nemusia nutne pomáhať pri získavaní priaznivcov a nasledovateľov. O tom vie svoje Pamela Ramsey Taylorová, ktorá na Floride šéfuje neziskovej organizácii pomáhajúcej seniorom a chudobným občanom zháňať ubytovanie. Na svojom facebookovom profile sa na margo prvých dám USA vyjadrila, že „bude osviežujúce mať opäť elegantnú, dôstojnú a krásnu prvú dámu v Bielom dome. Už som unavená pozerať sa na tú opicu na opätkoch,“ čím rasisticky priamo napadla Michelle Obamovú.

Screenshot

Obe ženy, ktoré obviňujú z rasistických vyjadrení, na svojich príspevkoch nevidia nič zlé. Foto: screenshot

To však nebol jediný prešľap, ktorý príspevok priniesol. Ešte nevhodnejšie na vyjadrenia zareagovala starostka mesta Clay v Západnej Virgínii. „Práve si mi zlepšila deň!“ napísala Beverly Whaling, ktorá úraduje sotva 500 ľuďom v meste bez jediného Afroameričana.

Odstúpia?

Obe ženy nepremysleli svoje nerozvážne kroky. Status obletel internet a už viac ako 85 000 žien podpísalo petíciu za odvolanie oboch dám zo svojich riadiacich pozícií.

Rodinný portrét z roku 2011: Americký prezident Barack Obama, prvá dáma Michelle Obama a ich dcéry, Sasha a Malia.
Rodinný portrét z roku 2011: Americký prezident Barack Obama, prvá dáma Michelle Obama a ich dcéry, Sasha a Malia.
profimedia.sk

Stále prvá dáma Bieleho domu: Michelle Obama je miláčikom Ameriky. Nájdu sa však aj jej kritici. Najmä kvôli farbe jej pleti. Foto: Profimedia.sk

Podľa Washington Post včera odstúpila šéfka dobročinnej organizácie Taylorová, ktorá však ľútosť nad svojim činom neprejavila, keďže ho za rasistický nepovažuje. Aj starostka mestečka Clay odmieta pomenovanie rasistka. „Moja reakcia bola len vyjadrenie potešenia nad zmenou v Bielom dome. Nič viac, nič menej,“ bráni sa pre miestne médiá.

  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].