Malému chlapcovi splnili sen

Rodičia splnili umierajúcemu synovi posledné želanie. Chceli, aby si užil Vianoce

Aj deň v hospici, kde sa starajú o nevyliečiteľne choré deti v poslednom štádiu smrteľných chorôb, môže byť príjemný.

O tom sa presvedčili rodičia dvojročného Milesa, ktorý má niekoľko mozgových chorôb, ktoré postihujú nie len mentálny stav dieťaťa, ale i svaly a kosti. Chlapček je adoptovaný, a i keď mu lekári predpovedajú veľmi krátky život, je plný lásky a rodinnej spolupatričnosti.

Pomohli pracovníci hospicu

Vianočné sviatky sú pre rodinu o to smutnejšie, že malému Milesovi nezostáva veľa času. Kvôli diagnózam ako detská mozgová obrna, epilepsia, malformácia mozgu a neschopnosť prijať samostatne potravu mu podľa odborníkov zostáva už len niekoľko týždňov. Malý chlapec si želal stretnúť sa ešte so Santa Clausom. Americké deti veria, že nosí na Prvý sviatok vianočný dary a plní želania. Je už tradíciou, že naradostnené deti si sadnú Santovi na kolená a vravia mu želania a túžby. Pre veľmi zlý zdravotný stav Milesa nebolo možné ho premiestniť k Santovi, aby aj on mal možnosť čokoľvek si zaželať. Tak, ako majú zdravé deti.

Našiel sa však dobrosrdečný človek, ktorý si odev Santa Clausa obliekol a vyhovel požiadavke pracovníkov hospicu, kde prišiel Miles stráviť svoje posledné chvíle. Malému chlapcovi sa tak splnil sen.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní