Rozvedú sa?: Albert II. vraj plánuje ukončiť manželstvo už tento rok.

Rozvod v Monaku? Charlene stále nedala Albertovi potomka

Po princeznách Caroline a Stéphanie vraj o rozvode uvažuje aj ich brat, knieža Albert II.

Rečí o rozvode monackého kniežaťa Alberta II. pribúda. S manželkou Charlene si nielenže prestal rozumieť, no najmä sa im nedarí splodiť potomka. Usudzuje sa, že za to môže práve bývalá juhoafrická plavkyňa. Panovník malého kniežatstva na Azúrovom pobreží totiž deti má, no nárok na trón im neprislúcha. Prišli na svet ako nemanželské.

Koniec pretvárky

Po dcére Jazmine, ktorú má päťdesiatštyriročný Albert II. s bývalou americkou čašníčkou, dnes maklérkou Tamarou Rotolovou, a synovi Alexandrovi, ktorého matkou je niekdajšia letuška Nicole Costová z afrického Toga, dúfal, že zákonitý dedič po svadbe s Charlene Wittstockovou príde na svet čo najskôr. Na ženu, ktorá by zaujala miesto po jeho boku, čakala krajina dlho. Šance na úspech boli vysoké,

Juhoafričanka sa podobá na jeho milovanú matku, bývalú hollywoodsku herečku Grace Kellyovú a rovnako ako knieža je športovkyňa. Albert pretekal na boboch aj na zimných olympijských hrách, Charlene súťažila na letnej olympiáde ako plavkyňa. Monačania čakajú, kedy sa tridsaťpäťročnej kňažnej zaokrúhli bruško, no zatiaľ márne. Manželia sa podľa všetkého jeden druhému odcudzili tak, že sa nedokážu pretvarovať ani na verejnosti.

Bez manžela: Kňažná Charlene s hercom Kevinom Costnerom na módnej prehliadke v januári v Paríži. Foto: Profimedia.sk

Na objednávku?

Fakt je, že v poslednom čase Albert a Charlene chodili na oficiálne akcie oddelene. A tak sa začalo otvorene špekulovať, či je s kniežacím párom všetko v poriadku. Nedávno však prišli spolu na návštevu hotelovej a cateringovej školy a zdalo sa, že na demonštrovaní vzájomnej blízkosti sa dohodli. Albert z manželky nespúšťal oči a držal ju za ruku. Potom ju zobral pod pazuchu a nežne sa jej dotýkal chrbta. Kňažná bola oblečená v štýle military, ktorý podľa neprajníkov charakterizoval jej rozpoloženie lepšie ako trochu silený úsmev. V kostýme pripomínajúcom vojenskú uniformu sa napriek manželovej rozmarnej nenútenosti usmievala chladne a napäto, nie ako milovaná manželka.

Teatrálny bozk

O to zaujímavejšie vyznelo, keď na inej akcii o pár dní sa Charlene na Alberta priam teatrálne vrhla, objala ho a vtisla mu rozhodný bozk na pery. V prípade Charlene, ktorá sa drží skôr v úzadí, to bolo prekvapujúce.

Hostia charitatívnej akcie nadácie kňažnej boli zaskočení. Kňažná si dala záležať aj na oblečení, vybrala si zvodné dlhé šaty na telo s hlbokým rozparkom, ktorý odhaľoval príťažlivé nohy pri každom kroku. Otvoreným prejavom náklonnosti možno potešila manžela, ktorý má rád lesk šoubiznisu a svetlá reflektorov. V polovici februára totiž mnohí monackého vládcu takmer nespoznali.

Na karnevale v Riu de Janeiro sa objavil v uliciach v nápadnom tričku, slnečných okuliaroch a klobúku. Snahy manželov ukázať vzájomnú lásku a spolupatričnosť však reči o hlbokej kríze vzťahu i hroziacom rozvode neutlmili. Naopak, Monačanom je náhla zmena v správaní Alberta a Charlene podozrivá. Prirovnávajú ju skôr k tichu pred búrkou na odlákanie pozornosti.

Caroline mlčí

Kým o skorom konci vzťahu monackého panovníka sa zatiaľ iba hovorí, o rozpade tretieho manželstva jeho staršej sestry Caroline s hlavou nemeckej aristokracie Ernstom-Augustom von Hannover nikto nepochybuje. Naposledy sa objavili spolu na oficiálnej akcii pred štyrmi rokmi.

Začalo sa dokonca hovoriť, že v skutočnosti sú už dávno rozvedení, no ich postavenie im neprikazuje informácie zo súkromia zverejniť. Nikto neprehliadol, že nemecký princ sa ukazuje v spoločnosti iných žien. Médiá priniesli zábery z jeho exotických dovoleniek, kde mu spoločnosť nerobila manželka Caroline. Od krachu ich vzťahu sa v jeho náručí objavila nejedna neznáma kráska. Keď sa objavili prvé kompromitujúce snímky, všetci ľutovali nešťastnú podvádzanú Caroline.

Keď sa však objavili zábery z jej lyžovačky, na ktorej bola s ochrankárom, s ktorým si dobre rozumela, skóre dvojice sa vyrovnalo. Spoločná dcéra Alexandra žije s matkou v Monaku a na reprezentatívnych akciách sa často objavujú spolu. Podľa znalcov pomerov si monacká princezná a nemecký princ podelili aj starostlivosť o dcéru. Majú spoločné právo na výchovu a Ernst-August pravidelne trávi čas s dcérou vo svojom londýnskom a rakúskom sídle, bez očí zvedavých médií a verejnosti.

Nevyšlo to

Knieža Albert II. však rozvod ako panovník nebude môcť utajiť. O nezdare manželstva totiž Monačania hovoria nahlas. Hneď po svadbe zo správania páru cítili, že manželia sa k sebe príliš nemajú. Vraj z nich šiel skôr vzájomný chlad ako blízkosť. V súkromí spolu trávia málo času a jeden od druhého utekajú aj mimo zlatej klietky paláca Grimaldiovcov.

Fakty sú neúprosné. Albert II. bol sám nielen na karnevale v Riu, ale aj počas návštevy školy v Haiti, ktorú sám založil. Charlene vydržala bez manžela na dovolenke na karibskom ostrove Svätý Bartolomej a zrejme jej nechýbal ani na módnej prehliadke v Miláne, hoci módu a pekné ženy z predvádzacieho mola má rád.

Rozvod tento rok?

Navyše, Wittstocková sa zrejme doteraz s postavením kňažnej nevyrovnala. Dokonca pár mesiacov po svadbe uvažovala, že odíde do rodnej Juhoafrickej republiky a už sa nevráti. Po vstupe do manželstva pripustila: „Potrebujem si najprv trochu vydýchnuť, potom budem potrebovať čas, aby som sa prispôsobila.“ Zdá sa však, že zatiaľ sa jej to ani za dva roky po svadbe nepodarilo.

Srdcia Monačanov si kňažná, povahou tak málo podobná Albertovej matke, charizmatickej Gracii Patricii, podľa všetkého nezískala. „Mám veľa povinností, preto musí ísť všetko postupne, rad za radom,“ argumentuje knieža nie príliš presvedčivo. Podľa tých, čo ho poznajú, si až príliš uvedomuje, že čas beží poriadne rýchlo. Dokonca sa vraj chce rozviesť ešte tento rok.

Pápežovo požehnanie

Jeho rečiam, že deti sú iba otázkou času, verí málokto. Nikoho by asi neprekvapilo, že splodenie dediča trónu bola hlavná motivácia večného starého mládenca Alberta, aby po nástupe na trón vstúpil aj do manželstva. Jeho záujem mať manželského potomka je nepopierateľný, naznačila to aj súkromná januárová audiencia kniežacích manželov u bývalého pápeža Benedikta XVI.

onačania nepochybovali, že takmer utajená audiencia v pápežskej knižnici bola tak trochu aj púťou za vyprosenie dediča. Manželia sa rozhodli modliť za počatie vo Vatikáne a zároveň požiadať pápeža o požehnanie. Na zverejnených záberoch bola kňažná s čipkovaným závojom zamyslená.

U pápeža Benedikta XVI.: Modlitby za potomka zatiaľ vyslyšané neboli. Foto: Profimedia.sk

Na bežiacom páse

S rozvodmi majú Grimaldiovci skúsenosti. Jediný doteraz nerozvedený je Albert II. Jeho mladšia sestra Stéphanie svoje staršie deti Louisa a Pauline priviedla na svet ako slobodná, no za ich otca, bývalého ochrankára Daniela Ducrueta, sa neskôr vydala. Keď ju podviedol so striptérkou, rozviedla sa s ním.

Otcom jej mladšej dcéry Camille je ďalší bývalý bodygard Jean-Raymond Gottlieb, z toho však Stéphanie manžela neurobila. Neskôr mala vzťah so švajčiarskym riaditeľom cirkusu Francom Kniem aj s čašníkom a záhradníkom zamestnaným v kniežacom paláci. Vydala sa aj druhý raz - za artistu Adansa Lopeza Peresa, manželstvo im vydržalo rok.

Staršia zo sestier Caroline sa v roku 1978 prvý raz vydala za podstatne staršieho francúzskeho bankára a plejboja Philippa Junota, rozviedli sa o dva roky neskôr. Rímskokatolícka cirkev manželstvo v roku 1992 anulovala.

Druhý manžel, taliansky športovec a obchodník Stefano Casiraghi, tragicky zahynul počas pretekov motorových člnov, princeznej zostali tri spoločné deti, synovia Andrea a Pierre a dcéra Charlotte. Najmladšia Alexandra pochádza z princezninho zväzku s Ernstom-Augustom von Hannover, ktorý možno trvá, možno nie.

Namiesto detskej izby lietadlo

Keď knieža Albert II. nemôže byť hrdý na manželského potomka, s pýchou predstavil aspoň svoju novú hračku, lietadlo pre kniežaciu rodinu. V sprievode manželky Charlene pokrstil stroj Falcon 7X v hangári letiska vo francúzskom Nice. Cena lietadla s tromi motormi je tajná, no podľa ponukového katalógu stojí štyridsať miliónov eur.

Lietadlo je účinným pomocníkom hlavy štátu, komentoval tento počin knieža. Zdôraznil, že lietadlo je vďaka nízkej spotrebe paliva ekologické. Napokon, knieža, ktorý jazdí v elektromobile, je známy ochranca životného prostredia. A akú úlohu mala Charlene? Osobne sa postarala o vnútorné vybavanie lietadla. Možno namiesto zariaďovania detskej izby, hovoria Monačania. Či sa bývalá športovkyňa dočká aj takej príležitosti, radšej nikto neháda.

Isté je jedno - ak princezná Caroline bude žiť dlhšie ako jej brat Albert II. a ten nebude mať zákonitého potomka, stane sa monackou kňažnou.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní