Sa zabýval: Trump nezostal svojej povesti nič dlžen. V Oválnej pracovni musia byť aj závesy zlaté

Hoci v Bielom dome je len pár dní, kanceláriu si už Donald Trump stihol prispôsobiť podľa svojho gusta. A ukázal, aký džentlmen je vo vzťahu k manželke.

Donald Trump už v Oválnej pracovni stihol vymeniť nielen Baracka Obamu, ale aj závesy. Na kontroverzného magnáta sa upierali oči verejnosti už pri jeho kandidatúre na pozíciu amerického prezidenta. Zo začiatku hádam nikto neveril, že by si ho Američania mohli zvoliť za hlavu štátu. Jeho vyjadrenia poriadne smrdeli sexizmom a médiá meditovali aj nad jeho neopakovateľným účesom. Nitka nezostala suchá ani na jeho manželke Melanii, ktorej nahé fotky z minulosti opäť zaplnili titulné stránky novín a okrem toho sa šuškalo o údajne eskortnej kariére slovinskej modelky.

Aktualizácie expresne rýchlo

Amerika si však zvolila a Donald Trump sa stal najsilnejším mužom planéty. V poradí 45. americký prezident si v Oválnej pracovni ešte ani nestihol ohriať kreslo a už to tam po jeho predchodcovi pomenil. Všimla si to aj televízia CNN, ktorá zmeny v Trumpovom novom mieste pobytu sledovala počas jeho piatkovej inaugurácie.

Trump, jeden z najbohatších mužov Ameriky, miluje zlato, stačí sa pozrieť na jeho hotel v Las Vegas, ktorý je od hlavy po päty zlatý a tak sa niet, čo čudovať, že červenkasté závesy, ktoré mal v Oválnej pracovni jeho predchodca Barack Obama bleskovo vymenil. Za zlaté. Tie pritom vyzerajú ako tie, ktoré používal Bill Clinton, ktorého manželka Hillary prehrala boj o prezidentské kreslo práve s Donaldom Trumpom, že by skrytý odkaz?

Zlaté závesy: Donald Trump už v Oválnej pracovni stihol vymeniť Baracka Obamu aj závesy, tie mal Barack červenkasté.
Zlaté závesy: Donald Trump už v Oválnej pracovni stihol vymeniť Baracka Obamu aj závesy, tie mal Barack červenkasté.
TASR
Červenkasté: Takú farbu závesov si v Oválnej pracovni zvolil Barack Obama.
Červenkasté: Takú farbu závesov si v Oválnej pracovni zvolil Barack Obama.
TASR
Bill Clinton: Zlaté závesy sa, ktoré používal sa podobajú na tie, ktoré si dal aj Donald Trump.
Bill Clinton: Zlaté závesy sa, ktoré používal sa podobajú na tie, ktoré si dal aj Donald Trump.
TASR

Trumpovi sa nepáčil ani koberec s citátmi pochádzajúcimi z amerických dejín, ktorý bol v Oválnej pracovni za čias Georga W. Busha a Ronalda Reagana.

Medzi ďalšie aktualizácie patrí aj výmena busty Martina Luthera Kinga za Winstona Churchilla. Historik William Seale sa pre Washington Post vyjadril, že tieto zmeny dekorácií sú bežné, hoci zvyčajne sa Oválna pracovňa nemení tak expresne rýchlo.

Musela dobiehať

Portál The Independent sa zase bližšie pozrel na príchod nového prezidentského páru do Bieleho domu. Na Facebooku zverejnil video, kde porovnáva príchod Baracka Obamu s manželkou Michelle, ktorí si prevzali úrad v roku 2009 od Georgea Busha ml. s manželkou Laurou a príchod Donalda Trumpa s manželkou Melaniu, ktorí zas nahradili Obamovcov.

Obe prvé dámy, Michelle a Melanie boli výborné oblečené, zatiaľ čo Michelle sa zaodela do žltých šiat a vkusného kabátu pod kolená rovnakej látky Melania zvolila belasý kašmírový kabátik a šaty s falošným rolákom od značky Ralph Lauren, vďaka čomu si vyslúžila porovnanie s módnou ikonou medzi prvými dámami Jacqueline Kennedyovou-Onassisovou.

Výmená stráží: Zľava Michelle Obamová, Melanie Trumpová, Donald Trump a Barack Obama.
Výmená stráží: Zľava Michelle Obamová, Melanie Trumpová, Donald Trump a Barack Obama.
TASR

Pri porovnaní kostýmov, sa však podobnosť medzi pármi, ktoré si v Bielom dome vymenili stráže, ale končí. Spomínané video totiž ukazuje, ktorí z pánov prezidentov je džentlmen. Zatiaľ, čo Barack po vystúpení z luxusnej limuzíny, počká na svoju ženu a nechá ju ísť pred sebou, aby sa prvá zvítala s dosluhujúcim prezidentským párom, Donald už bozkáva Obamovcov, pričom Melania ešte poriadne ani nevyšla z auta.


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].