Devianti: Dostali za zneužitie chlapcov smiešne tresty.

Škandál na seminári pre sexuálnych delikventov. Účastník znásilnil spoluväzňa

Až 10 rokov väzenia dostal Zdeněk Tancoš (35) za znásilnenie spoluväzňa, s ktorým boli na seminári pre sexuálnych delikventov.

Ako informoval portál idnes.cz, muž bol už niekoľkokrát trestaný za podobné činy. Zväčša šlo o znásilnenia, či pokusy o znásilnenie, neplnoletých chlapcov. V registri trestov mladého muža z Ostravy sa však nájdu aj priestupky týkajúce sa predaja drog.

Za celý svoj pomerne krátky život strávil Tancoš vo väzní dokopy 20 rokov. Rozsudok vyhlásil Okresný súd v Ostrave. Väzeň sa ho nezúčastnil, pretože hneď po ukončení predošlého trestu nastúpil na psychiatricko-sexuálnu liečbu.

Zameral sa na mladých chlapcov

Počas odpykávania si posledného trestu ho previezli do jednej z Ostravských väzníc kvôli výchovnému programu Grepp, pretože obeť jeho posledných sexuálnych radovánok mala len 17 rokov. Prevýchova v podobe rôznych seminárov však nepomohla, pod hrozbou násilia vtedy zaviedol Tancoš svoju 26-ročnú obeť na toalety a prinútil spoluväzňa k orálnemu sexu.

Portál idnes.cz citoval rozhodujúceho sudcu, ktorý povedal, že Tancošova obeť „mala tvár typického mladého krásavca, bola introvertná a oplývala IQ len 68,“. Poškodený muž sa najprv priznal svojmu spolubývajúcemu vo väzení ku ktorému prechovával dôveru. Ten mu poradil, aby o tom informoval aj vychovávateľov, čo sa stalo priamo na spoločnom terapeutickom sedení celej skupiny, na ktorej bol zúčastnený aj odsúdený Zdeněk Tancoš.

Znalecké posudky poukazujú na to, že u Tancoša zistili homosexuálny sadomasochizmus zameraný na zotročovanie mladých mužov zamerané na sexuálne aktivity.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní