„Škandál“ u nového prezidenta: Zostane Biely dom bez domáceho miláčika?

Podľa dostupných informácii nemá budúci americký prezident psa ani mačku. Ak si nejaké zvieratko nezaobstará, vytvorí obrovský precedens.

Keď v januári Barack Obama spolu s rodinou opustí Biely dom, so sebou zoberie aj dvoch portugalských vodných psov Sunnyho a Boa. Otázkou je, kto bude po nich „prvý domáci miláčik“ Spojených štátov.

Pre tých, čo zbožňujú zvieratá, odpoveď môže byť mimoriadne nepríjemná: hrozí, že nebude žiadny. Podľa dostupných informácií to totiž nevyzerá, že by Donald Trump a jeho rodina mali nejaké zviera. Nedávno sa síce objavila správa, že má labradora, ktorý musel postúpiť ťažkú operáciu, ale bola to novinárska kačica. Po internete tiež kolujú viaceré fotografie Trumpa a psov či mačiek, ide však o žarty neprajníkov, ktoré poukazujú na Trumpovu podobnosť s týmito zvieratami.

Spolumajiteľ Prezidentského múzea domácich miláčikov vo Washingtone Dave Baker sa však domnieva, že Trump si nejakého havka predsa len zaobstará. „Ak tak neurobí, bude prvým prezidentom bez psa po vyše sto rokoch," povedal denníku Washington Post Baker.

Pokiaľ ide o domácich miláčikov, v posledných desaťročiach bolo v Bielom dome najrušnejšie počas úradu Johna F. Kennedyho. Okrem pudlíka, teriéra či ďalších psov rodina mala aj mačku, kanárika, papagája, škrečka, králika, poníka či dokonca aj koňa.


  • rb
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní