Smrteľne choré dievča zomrelo tesne po svadbe svojich snov. Malo len 5 rokov

Sny sa majú plniť za každých okolností. Malé dievčatko si vysnívalo rozprávkovú svadbu so svojim najlepším kamarátom. A stihla ju tesne pred svojou smrťou.

Malá Eileidh Paterson povedala svoje áno na sľub „navždy najlepší priatelia“ svojmu kamarátovi Harrisonovi Grierovi. Príbuzní im vystrojili doslova rozprávkovú „svadbu“.

Všetko podľa predstáv

Všetci sa prezliekli za víly a postavičky z obľúbených animákov malej nevesty. Tá väčšinu svojho detského života trpela na zákernú rakovinu, ktorej napokon podľahla. Na veselku pozvali stovky ľudí, ktorí v Aberdeene oslávili zväzok dvoch detí. Všetko bolo naplánované do posledného detailu.

Udalosť totiž patrila do zoznamu „čo musím pred smrťou stihnúť“, ktorý si Eileidh spísala vo chvíľach, kedy lekári oznámili rodine, že rakovina postúpila do nevyliečiteľného štádia. Do jej zoznamu patrila aj návšteva Disneylandu, na ktorú sa vyzbierali jej blízki. Tú však už nestihla absolvovať. Jej matka prostredníctvom sociálnych sietí oznámila, že malá Eileidh rakovine podľahla len zopár týždňov po rozprávkovej svadbe.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní