Boje v Iraku sa vyostrujú.

Šokujúce zábery z Iraku: Povstalci zapojili do bojov aj osemročné deti!

Boje v Iraku nadobudli absurdný rozmer po tom, ako malí chlapci dostali do rúk automatické zbrane a stali sa svedkami chladnokrvných popráv zajatcov.

Svet šokovali najnovšie zábery z Iraku, ktorý sa zmieta v bojoch. Zachytávajú ozbrojené deti, ktoré sa motajú medzi maskovanými povstalcami a disponujú automatickými zbraňami. Navyše sa priamo pred ich očami odohrávajú aj popravy zajatcov!

Video s popravou preniklo na verejnosť v utorok. Niektoré z detí na zábere nemajú viac ako osem rokov. Na zázname pochádzajúcom pravdepodobne z mesta Mósul je vidieť kľačiaceho muža obklopeného davom maskovaných povstalcov. Len pár metrov od prizerajúcich sa detí mu potom strelia ho zadnej časti hlavy.

Zajatec kľačí na zemi. Foto: YouTube

Popravu sledujú aj deti. Foto: YouTube

Podobné zábery vznikli aj v Basre, druhom najväčšom irackom meste. Sú dôkazom o ďalšej hroznej fáze povstania, ktorou je zapojenie detí do bojov, píše portál britského denníka Daily Mail.

Nepokoje v krajine vyvolali džihádisti zo sunnitskej militantnej organizácie Islamský štát v Iraku a Levante (ISIL), ktorá sa usiluje vytvoriť kalifát na severe Sýrie a Iraku. Bojujú proti irackej vláde, podporovanej Iránom.

ISIL považuje všetkých šiitov za kacírov, ktorí si zaslúžia smrť a vychvaľuje sa, že zmasakroval stovky irackých vojakov, ktorí sa bojovníkom ISIL minulý týždeň vzdali. Americký minister zahraničných vecí John Kerry vyhlásil, že USA zvažujú letecké útoky, ktorými by pomohli irackej vláde poraziť islamistické povstanie v krajine a tiež prípadné rokovania so susedným Iránom.

Pozrite si video:


  • plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní