Srbskí fanúškovia zúria: Organizátori Wimbledonu vraj favorizujú Djokovičových najväčších súperov.

Srbi zúria: Djokovičovi nevyšli v ústrety, Rybárikovej áno!

Srbskí fanúškovia tvrdia, že organizátori Wimbledonu favorizujú Andyho Murrayho a Rogera Federera na úkor Novaka Djokoviča. A aj našu tenistku.

Zahraničie

Tlak na psychiku

V Srbsku organizátorom dlhodobo vyčítajú, že Novaka zámerne nechávajú hrať na kurte číslo jeden. Na rozdiel od Federera a Murraya, ktorí hrávajú výlučne na centrálnom dvorci so strechou, je ich hrdina tak často vystavený vrtochom londýnskeho počasia. Čelí tak častému, psychicky náročnému prerušeniu svojich zápasov, či dokonca dohrávkam na ďalší deň.

Sčasti im za pravdu dal napríklad aj americký športový publicista Jason Fernandes. „Je to neúcta voči Djokovičovi a Nadalovi,“ napísal v týchto dňoch, pričom ako argument uviedol rozpis zápasov z prvých kôl.

Zlé rozhodnutie

Nespokojnosť srbských fanúšikov vyvrcholila počas nabitého pondelkového programu. Djokovič mal hrať s Francúzom Adrianom Mannarinom ako posledný na kurte číslo jeden. Ibaže súboj Rafaela Nadala s Luxemburčanom Gillesom Müllerom na rovnakom dvorci sa nečakane predĺžil, takže Novakov zápas preložili na ďalší deň.

Srb tak prišiel o dôležitý deň oddychu. Takémuto scenáru sa pritom dalo vyhnúť. V čase keď Djokovič mal nastúpiť na svoj súboj, na centrálnom dvorci sa program už dohral. Organizátori a rozhodcovia však zápas odmietli presunúť na centrálny dvorec z "bezpečnostných dôvodov".

„Nechápem, prečo sme nemohli hrať včera večer. Celé dve hodiny sme nevedeli, na čom sme. " uviedol na druhý deň Djokovič. „Myslím si, že urobili zlé rozhodnutie.“

Fanúšikom viac nebolo treba. „Teraz vyplávala na povrch všetka bolesť, čo sa v nich hromadila počas rokov presvedčivej nadvlády chlapca zo Srbska,“ uviedol jeden z internetových diskutérov. „To všetko len preto, že je Srb,“pridal sa ďalší. „Veď mu ani finále nedovolia odohrať na centrálnom dvorci,“ nechýbajú ironické komentáre.

Ďalší „komplot“?

Ani týmto sa však prípad neskončil. Ďalší deň sa totiž vo Wimbledone zopakovala podobná situácia. Program na centrálnom kurte sa už skončil, zatiaľ čo naša Magdaléna Rybáriková čakala na dohrávku svojho štvrťfinále s Američankou Coco Vandewegheovou, ktorú prerušil dážď.

Tentokrát však zápas už presunuli na centrálny dvorec. Srbských fanúšikov to pobúrilo. „Je to jasné! Rybárikovej zápas presunuli z kurtu číslo jeden na centrálny dvorec. Je potrebný akýkoľvek komentár k tomuto škandálu? Rôzne obchodné záujmy a marketing sú dôležitejšie ako šport,“ napísal jeden z užívateľov na portáli B92. A väčšina diskutérov s ním jednoznačne súhlasí.

Čítajte viac

Zahraničie
  • rb
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].