Kim Čong-una by medzinárodné spoločenstvo rado videlo pred súdom.

Súdruhovia z KĽDR prišli s revolučným riešením obezity: Koniec tučného vodcu?

V čase, keď svetová populácia bojuje s obezitou, prišli severokórejský vedci s prevratným riešením. Zabudnite na zdravú stravu a potenie sa v telocvični. Stačí si dať pilulku.

Desaťročný projekt výskumných pracovníkov na metabolické poruchy vyústil do „zlatej tabletky proti obezite. Tvrdia to viaceré zahraničné denníky, ktoré sa odvolávajú na článok zverejnený v štátnych médiách Kórejskej ľudovodemokratickej republiky.

Zázračná pilulka údajne funguje bez toho, aby ste zmenili životný štýl či stravu. Ideálne pre milovníkov nezdravého jedla s túžbou „žrať a nepribrať“.

Článok podľa portálu NK News obsahuje aj anonymné svedectvá ľudí, ktorí liečenie podstúpili. „Dlhé roky som trpel obezitou. Výskumníci v laboratóriu medicínskej akadémie Koryo vyliečili moje ochorenie, o ktorom som si myslel, že je v modernej medicíne nevyliečiteľné,“ takto mal opisovať svoje skúsenosti svedok.

Vylieči? Pilulka na obezitu vraj pomôže bez zmeny stravovacích návykov aj životného štýlu.
Vylieči? Pilulka na obezitu vraj pomôže bez zmeny stravovacích návykov aj životného štýlu.
Foto: ČTK

Vylieči? Pilulka na obezitu vraj pomôže bez zmeny stravovacích návykov aj životného štýlu. Foto: ČTK

Článok neobsahuje informácie o tom, koľko obéznych ľudí v krajine žije. Avšak Svetový potravinový program OSN hovorí, že 70 percent populácie je v KĽDR postihnutých nedostatkom potravín a podvýživou.

Kto však nedostatkom potravín netrpí, aspoň na pohľad, je vodca krajiny Kim Čong-un. Že by sme milovníka syrov, vína a pizze čoskoro videli štíhleho ako prútik? Ak, samozrejme, neurobili súdruhovia KĽDR niekde chybu.

Už v minulosti totiž prišli s injekciou na AIDS či špeciálnou Viagrou s 24-hodinovým účinkom.


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní