Minulosť: Jennifer Anistonová a Brad Pitt ako manželia v roku 2004.

Svadobné preteky: Predbehne Anistonová Pitta?

Brad Pitt sa chystá vstúpiť do manželstva. Predbehne ho bývalá manželka Jennifer Anistonová?

Najprv reči o sobáši Brada Pitta a Angeliny Jolieovej, ktorí spolu žijú už pár rokov a vychovávajú tri vlastné a tri adoptívne deti. Teraz správa o zásnubách hercovej exmanželky Jennifer Anistonovej s jej kolegom Justinom Therouxom. Ponúka sa otázka, kto z bývalých manželov opäť vstúpi do pevného zväzku skôr. Ostro sledované hollywoodske preteky sa práve začali.

Zásnuby

Od rozvodu s Bradom Pittom po necelých siedmich rokoch manželstva si Jennifer Anistonová zrejme kládla otázku, či sa ešte niekedy zamiluje tak, aby vstúpila do manželstva. A podľa jej známych ju znepokojovala aj obava, či privedie na svet vytúženého potomka aj po štyridsiatke. „Je to také úzkoprsé a obmedzené,“ reagovala na tieto narážky 43ročná herečka, slávna vďaka televíznemu seriálu Priatelia a mnohým fi lmom, ktoré nakrútila potom, v rozhovoroch. „Moje šťastie, úspech a všetko, čo som dosiahla, od toho predsa vôbec nezávisia,“ namietala, no málokoho presvedčila. Teraz sa Jennifer znovu zasnúbila a opäť skúša šťastie po boku herca. Justin Theroux (41), s ktorým stála pred kamerou vo filme Wanderlust, ju požiadal o ruku. Záujem vzbudil aj Anistonovej bývalý manžel. Brad Pitt sa totiž pred pár mesiacmi zasnúbil s Angelinou Jolieovou, herečkou, ktorá mala byť príčinou rozpadu jeho manželstva s Anistonovou. Teraz sa povráva, že sobáš 48ročného Brada a Angie, mladšej od neho o jedenásť rokov, je na spadnutie. Prípravy na veľkú udalosť s dôsledne vybratými svadobnými hosťami sa už mali začať. Miestom svadby má byť sídlo dvojice Château Miraval v CorrensVar v južnom Francúzsku. Neprajníci tvrdia, že Jennifer sa tak rýchlo zasnúbila práve pre dohady o nastávajúcom sobáši jej bývalého. Chcela tým zatieniť záujem o Pitta a jeho vyvolenú? V každom prípade, preteky o to, kto bude pred oltárom skôr, sa začali. Ani jeden pár však dátum sobáša ešte neoznámil.

Prechádzka: Angelina Jolieová s tromi zo šiestich detí v uliciach New Orleansu. Foto: Profimedia.sk

Justin Theroux

Jennifer Anistonová sa zaľúbila do Justina Therouxa až na druhý pohľad. Pri prvom stretnutí sa jej vôbec nepozdával. Na ten okamih si spomenula v rozhovore pre časopis Pop Sugar: „Pamätám si, ako som si pomyslela, keď som ho uvidela prvý raz má v sebe niečo temné. Na prvý pohľad by to mohol byť aj sériový vrah.“ Neskôr však tvrdila: „Je to jednoducho ten najmilší človek na svete.“ Spoznali sa pri nakrúcaní filmu Tropic Thunder (2007), zblížili sa až o pár rokov neskôr pri nakrúcaní snímky Wanderlust v roku 2011. Do kín sa dostal tento rok.

Snúbenci: Jennifer a Justin v Paríži. Foto: Profimedia.sk

Matka

Po zverejnení zásnub Anistonovej sa ozvala aj jej matka Nancy Dowová (76). Povedala, že sa cíti „veľmi šťastná a očarená“ skutočnosťou, že jej dcéra si vezme Justina Therouxa. Radostnú novinku sa dozvedela iba nepriamo z médií, no aj tak sa teší. Dowová v roku 1996 poskytla rozhovor o slávnej dcére a potom napísala knihu o svojich problémoch s ňou. Odvtedy sa s ňou Jennifer prestala rozprávať. Keď však Nancy v roku 2011 dostala porážku, navštívila ju spolu s Justinom. „Nancy je mimoriadne potešená, že sa Jennifer vydá za Justina. Tuší, že Jennifer je šťastná a pripravená znovu sa vydať. Je pravda, že s dcérou nemajú dobrý vzťah, preto sa dostáva k informáciám o nej len prostredníctvom jej nevlastného brata Johna Melicka,“ povedal nemenovaný člen rodiny. Vzápätí dodal: „Aj keď si nie vždy rozumeli, Nancy chce pre svoju dcéru len to najlepšie. Keď mala porážku, spoznala Justina, navštívil ju v nemocnici spolu s Jennifer. Priniesol kvety, zaujímal sa o jej zdravie a bol ustarostený. Nancy bola presvedčená, že je to pravý džentlmen. Nancy si myslí, že Justin je pre Jennifer ten pravý, lebo jej umožní, aby bola sama sebou, a vzťah berie vážne.“

Otec a bratranec

Vzťah požehnal aj Anistonovej otec. Keď 79-ročnému Johnovi Anistonovi telefonovali reportéri a pýtali sa ho na stanovisko k zásnubám, vyzeralo to, že o ničom nevie. „To je prvý raz, čo o tom počujem. Je to pre mňa skutočne prekvapenie,“ tvrdil. Neskôr vysvitlo, že o zásnubách vedel, len si myslel, že ho médiá chcú nachytať, a tak zapieral. Prehovoril aj Anistonovej grécky bratranec Markos Papasifikas, ktorý nevie zabudnúť na Jenniferinho bývalého manžela. Namiesto o Therouxovi sa rozhovoril o sobáši s Bradom Pittom v roku 2000. Tvrdil, že je „veľká škoda“, že sa pevný zväzok Pitta a Jen rozpadol, lebo herec bol v rodine obľúbený. „Čakal som vtedy viac okázalosti, ale napokon bolo všetko skôr skromné. Veľa z tých ľudí neboli žiadne hviezdy. Bola to iba malá svadba. Mal som ich všetkých rád, naozaj milá rodina,“ chválil bratranec udalosť, na ktorú by Jennifer zrejme najradšej zabudla.

Zatiaľ bez potomka

„Justin v piatok oslávil nádherný narodeninový deň a dostal neuveriteľný dar, keď jeho priateľka Jennifer Anistonová jeho žiadosť o ruku prijala,“ vyjadril sa za hercov ich hovorca. Pre Anistonovú sa tak zrejme končí pätnásť rokov plných sklamania. Po celý ten čas hľadala šťastie postupne v náručí desiatich mužov, no ani jeden vzťah nemal rozprávkový koniec. V roku 2005 zažila rozvod s Bradom Pittom. Láska s hercom Vinceom Vaughnom vydržala iba rok. Aj keď to skúšala s niekým iným ako s hereckým kolegom, nemalo to dlhé trvanie. Už po pár mesiacoch sa rozišla s rockovým spevákom Adamom Duritzom i s muzikantom a textárom Johnom Mayerom. S Justinom Therouxom to je, zdá sa, celkom iné. Dvojica si nedávno kúpila vilu v Bel Air s rozlohou 800 štvorcových metrov za 16 miliónov eur. O budúcnosti Jennifer povedala: „Nehovorím, že chcem mať za každú cenu dieťa. V tejto chvíli to vidím tak, že by som rada žila jednoduchší, pokojný život.“ Za jeden z dôvodov nezdaru jej manželstva s Bradom Pittom mnohí považovali aj skutočnosť, že kým Anistonová sprvu potomkov odmietala a chcela sa venovať kariére, Pitt po deťoch túžil od prvého okamihu. Bude to v prípade manželstva Jen s Justinom iné? A ďalšia otázka znie, či Jennifer do manželského prístavu vpláva skôr ako Brad Pitt. Odpovede sa dočkáme možno už onedlho.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní