Kim Čong-il (vľavo) sa úspešne vyhol niekoľkým atentátom. Jeho syn Kim Čong-un (vpravo) sa tiež bojí o život.

Tajomstvo Kim Čong-una: Diktátora zmenili na šialenca pokusy o atentáty na otca

Komplikované bezpečnostné opatrenia, popravy a gulagy. Severokórejský vodca Kim Čong-un na seba dáva pozor spôsobom, z ktorého svetu naskakuje husia koža. Poučil sa z otca.

Niekdajší severokórejský špionážny dôstojník prezradil, prečo sa stalo zo súčasného vodcu Kim Čong-una paranoidné monštrum, ktoré nemá problém posielať na smrť ani svojich príbuzných. Muž, ktorý vystupuje pod pseudonymom „Pán K“ tvrdí, že za všetkým sú pokusy o atentát na Kimovho otca Kim Čong-ila.

Najskôr ohrozil bývalého vodcu osamený útočník so samopalom. Potom do vládnej kolóny narazil 20-tonový nákladiak. Armádni dôstojníci dokonca naplánovali raketový útok na Pchjongjang. To všetko malo za následok, že sa súčasný voda Severnej Kórei stal paranoidným a neštíti sa odstraňovať nepohodlných ľudí.

Čítajte viac:

Kim Čong-un nemá zľutovania. Dal vyvraždiť celú strýkovu rodinu, i jeho vnúčatá!

Nákladné auto i samopal

Severokórejský dezertér s prezývkou „Pán K“ dnes žije v Južnej Kórei. Pamätá si sprisahania proti Kim Čong-ilovi, ktorý krajine vládol v rokoch 1994-2011. Zabiť sa ho pokúsil napríklad atentátnik s guľometom, no zatkli ho skôr, ako by útok uskutočnil. Ďalším prípadom bola úmyselná zrážka 20-tonového nákladiaku s jednou z limuzín vládnej kolóny. Kim Čong-il však vtedy v rámci bezpečnostných opatrení sedel v menej nápadnom aute a sprisahanie nevyšlo.

„Pán K“ odhalil aj detaily dvoch pokusov o prevrat. Oba mali na svedomí členovia kórejskej ľudovej armády, ktorí absolvovali školenia v moskovskej Vojenskej akadémii Frunze. K dispozícii mali špičkové vojenské vybavenie.

Jedna skupina dôstojníkov chcela vyhodiť do vzduchu ruský konzulát v meste Chongjin v nádeji , že Rusi uskutočnia odvetu a zaútočia na Severnú Kóreu. Ešte odvážnejšie boli plánované raketové útoky na Pchjongjang. Oba pokusy o prevrat však boli odhalené.

Čítajte viac:

Kim Čong-un prehýril za rok 718 miliónov dolárov, jeho ľud zatiaľ hladoval

Nevyšetrené incidenty

Severokórejský režim je natoľko tajomný, že je veľmi ťažké overiť si tvrdenia „Pána K“, píše britský portál telegraph.co.uk. História by mu však mohla dať za pravdu. V roku 1994 boli v Rusku zatknutí a uväznení dôstojníci s súvislosti s kauzou „Frunze“. V roku 1997 zasa vypukla v sídle severokórejskej armády prestrelka a incident nebol nikdy objasnený.

Všetky pokusy zvrhnúť otcov režim viedli Kim Čong-una k silnej paranoji. Chráni ho niekoľko úrovní zabezpečenia, vrátane telesných strážcov, tajných agentov a polície. Dokonca aj pri stretnutí s členmi rodiny, šokuje „Pán K“. Každá návšteva je dopredu preverená. Cestuje iba súkromným obrneným vlakom. A odporcovia režimu skončia pred popravčou čatou alebo v gulagoch.

Čítajte viac:

Stalin by bol pyšný: Novodobé gulagy v Severnej Kórei väznia 130 tiscí ľudí, aj deti!


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní