Christian sa stal hviezdou zo dňa na deň. Preukázal slušnosť a úctu, ktorá sa dnes už veľmi nenosí.

Táto fotka valcuje internet! Študent a starček dojali celý svet

Nemusíte byť športovým esom ani svetovým politikom, aby vašu fotografiu videli státisíce ľudí. Niekedy stačí obyčajná slušnosť.

Má osemnásť rokov, pracuje v supermarkete a jeho fotografia valcuje internet. Nie preto, že by ohuroval mimoriadne atraktívnym vzhľadom, uletenou módnou kreáciou, športovým výkonom alebo selfie s mimozemšťanom.

Za všetkým je celkom obyčajné-neobyčajné gesto. Jedného zo zákazníkov v pokročilom veku odprevadil až domov. Fotografia mladíka, ktorý zviera v jednej ruke dlaň 95-ročného starčeka a v druhej tašku s nákupom, obletela svet.

Christian neváhal odprevadiť starčeka až domov. Foto: Samantha Jayne Brady

Neobvyklú dvojicu si všimla v uliciach britského Horwichu Samantha-Jayne Bradyová. Oboch mužov zvečnila a fotku zavesila na sociálnu sieť. Príspevok získal v krátkom čase 250 tisíc lajkov a začal sa bleskovo šíriť.

Úslužný adolescent Christian Trousedale a starček zožali slávu v Dubaji, Austrálii i v Spojených štátoch. Autorka fotografie pracuje v obchode neďaleko supermarketu. „Starček nebol veľmi agilný ani rýchly, no Christian vedľa neho kráčal trpezlivo a pomaly a pekne sa s ním zhováral,“ opísala dvojicu, ktorá dojala svet.

Nenormálne normálny

Študent, ktorý v supermarkete pracuje na čiastočný úväzok ako asistent predaja, však reakciu ľudí celkom nechápe. „Spravil som niečo, čo je podľa mňa úplne normálne“.

Ľudia ho na Facebooku zahlcujú správami, že ich ani nestíha všetky čítať. „Písala mi žena z Ameriky, vraj si želá, aby bolo na svete viac takých ľudí. Keď som sa vrátil do obchodu, objala ma nejaká pani a vravela, že sa jej páči, čo som urobil.“ Tvrdí, že robí iba to, čo ho naučili rodičia.

Neuveriteľnú reklamu spravil mladík najmä svojmu zamestnávateľovi. Vedenie supermarketu poslalo fotografke, ktorá preslávila ich zamestnanca, kyticu kvetov a fľašu vína. Odmena zrejme neminie ani mladého muža. Tej morálnej sa už dočkal.


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní