Muž, ktorý má na svedomí desiatky obetí: Na vzhľad si potrpel.

Terorista z Nice bol narcis a bisexuál. Známosti hľadal cez internetovú zoznamku

Muž, ktorý sa radikalizoval pod vplyvom bojovníka ISIS, viedol búrlivý sexuálny život a holdoval posielaniu „selfíčok“.

Vrah z Nice pravidelne používal zoznamovacie stránky na webe, ukázala analýza dát z jeho mobilného telefónu. Napriek tvrdeniam, že 31-ročný Mohamed Lahouaiej Bouhlel patril k radikálnym islamistom, pravidelne praktizoval aj homosexuálny styk. Milencov si hľadal cez internet. Takisto holdoval alkoholu a drogoval.

Polícia zaistila mobilný telefón útočníka po tom, čo ho minulý štvrtok zastrelila kamióne, ktorým prerazil bezpečnostnú bariéru a usmrtil 84 ľudí na pešej zóne vo francúzskom meste Nice. Ďalších 202 ľudí zranil.

Za obeťami útoku v Nice smúti celý svet.
Za obeťami útoku v Nice smúti celý svet.
Foto: TASR

Obete z Nice si pripomína celý svet. Foto. TASR

Podľa policajných dôstojníkov sú mobilné telefóny pri vyšetrovaní čoraz dôležitejším zdrojom informácií. S údajmi z Bouhlelovho mobilu aktuálne pracuje dvesto policajných zamestnancov.

Našli v ňom plno správ, videí a fotografií mužov i žien, s ktorými mal zrejme ešte nedávno pohlavný styk. Tunisan rád posielal selfie a zaznamenával si podobnosti o každom zo svojich „vzťahov“, nech trval akokoľvek krátko.

Potrpel si na svoj vzhľad a rád sa ukazoval. Bol pravidelným návštevníkom fitnescentier a salsa barov. Zarážajúce je, že pomerne často navštevoval webové stránky s fotografiami popráv.

„Muž, ktorý nedávno objavil náboženskú vieru (údajne sa radikalizoval pod vplyvom bojovníka ISIS, ktorý sa vrátil zo Sýrie – pozn.), mal pomerne bujarý sexuálny život,“ cituje policajný zdroj portál britského denníka Daily Mail.

Poslednú selfie si Bouhlel spravil dokonca ešte aj v 19-tonovom kamióne, v ktorom čoskoro zmasakroval desiatky ľudí na Promenade des Anglais, a stihol ju poslať svojim príbuzným v rodnom Tunisku!

Dáta z mobilného telefónu tiež odhalili, že vrah z Nice sa snažil zaobstarať si zbrane. Vlastnil pištoľ ráže 7,65 a mal z nej veľkú radosť...


VIDEO Plus 7 Dní