Tragédia v Apalačských vrchoch: Skúsená turistka zablúdila, umrela od hladu

Američanka sa pokúšala niekoľko dní privolať pomoc smskami, pre slabý signál však k adresátovi nedorazili. Mŕtvu ženu našli v stane po dvoch rokoch od zmiznutia.

Geraldina Largayová zmizla v roku 2013. S kamarátkou sa vybrali na trojdňovú turistiku. Jej spoluvýletníčka však musela cestu prerušiť pre rodinné problémy. Šesťdesiatšesť ročná Geraldina sa rozhodla, že bude v ceste pokračovať a o tri dni sa stretne s manželom na dohodnutom stanovišti. Do toho však nikdy neprišla.

Manžel hneď na druhý deň po tom, ako nedošla na miesto stretnutia zalarmoval políciu, ktorá ju začala okamžite hľadať. Podľa informácií, ktoré priniesla stanica BBC, si potrebovala Geraldina uľaviť a tak zišla zo známeho apalačského chodníka, ktorý je obľúbenou turistickou trasou, dlhého 3500 metrov. V zúfalej snahe nájsť tú správnu cestu poslala manželovi niekoľko textových správ.

„Mám problémy. Zišla som z cesty. Teraz som sa stratila. Môžeš mi privolať pomoc. Som niekde severne od lesnej cesty,“ písala v smskách. V divočine strávila dlhých 26 dní sama, bez jedla a vody. Práve na vyhladovanie nakoniec zomrela. Jej telo našli dva roky od ukončenia pátrania.

Paradoxom je, že polícia prečesávala les len 100 metrov od miesta, kde telo turistky našli. Počas týchto dní si písala denník o celej situácii, spolu s odkazmi pre svojho manžela a dcéru.

  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].