Tragédia v národnom parku: Muž spadol do kyslého prameňa, rozpustil sa, jeho sestra všetko točila na mobil!

Smrť, ktorú by sme neželali ani nepriateľom. Mladý muž v Yellowstoneskom národnom parku spadol do horúceho kyslého prameňa, nezostali po ňom ani kosti.

Turista v parku, ktorý považujú za najkrajší v Amerike, zišiel z označených trás s úmyslom okúpať sa. Informovali o tom správcovia parku. Incident sa odohral ešte v júni tohto roku, avšak kompetentní o tom podľa stanice CNN informovali až v týchto dňoch.

Mlčanliví správcovia

Mladý muž chcel vyskúšať teplotu jazierka, nešťastne sa však pošmykol a spadol do vody. V najstaršom národnom americkom parku je niekoľko podobných prírodných zjavov. Aj keď na pohľad vyzerajú nádherne, sú smrteľné. K mladíkovi zavolala záchranárov sestra, ktorá údajne celý incident natočila na video. To vyšetrovatelia odmietli, pochopiteľne, uverejniť.

Yellowstonský národný park sa rozprestiera na území troch štátov - Wyoming, Montana a Idaho.
Yellowstonský národný park sa rozprestiera na území troch štátov - Wyoming, Montana a Idaho.
Profimedia.sk

Smrteľné kyslé pramene patria medzi nádherné prírodné úkazy. Foto: Archív

Záchranári prišli k chlapcovi už neskoro, akciu znemožnila aj búrka, ktorá sa v tej oblasti práve v ten deň prehnala. Potápači museli čakať do druhého dňa, kým sa mohli pustiť do hľadania mladého turistu. V kyslom prameni, ktorý obsahuje vysoké množstvo kyseliny, nenašli po 23-ročnom Američanovi ani kosti.

  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].