Tragický omyl policajtov: Zastrelili starca, v ruke mal podozrivý predmet – krucifix

Muži zákona zastrelili 73-ročné muža s demenciou. Mysleli si, že pod sakom schováva zbraň. Bol to však kríž.

Rodina zastreleného starca je v šoku a zúri. „Chceme odpovede,“ povedal jeden zo synov zastreleného Rogelio Serna pre Time. „Nechceme tolerovať násilie, tak sme vychovaní neboli.“

Úrady potvrdili, že kalifornskí policajti smrteľne postrelili 73-ročného muža v domnienke, že má zbraň. Ako sa ukázalo podozrivým predmetom bol nakoniec krucifix.

Zastrelený starec Francisco Serna trpel ranou fázou demencie. Políciu zalarmoval sused, ktorý sa ním cítil byť ohrozený. Na tiesňovú linku oznámil, že by mohol pod sakom skrývať zbraň. Sused na polícii uviedol, že Sern sa krátko po polnoci pohyboval v blízkosti auta a správal sa čudne, pričom jednu ruku mal vo vrecku saka.

Policajný náčelník v Bakersfielde Lyle Martin uviedol, že Sern ignoroval príkazy, aby zastal a vytiahol ruku z vrecka saka a šiel smerom k policajtovi. Podľa Martina ešte ďalší dvaja ľudia tvrdili, že má starec zbraň.

Sern bol podľa rodiny neškodný. Krucifix začal nosiť len krátko pred incidentom, cítil sa s ním komfortnejšie.

„Je ťažké pripustiť, že život nášho otca skončil tak brutálne, náhle a zbytočným násilím. S naším otcom zaobchádzali ako so zločincom,“ uviedla Sernova rodina v prehlásení. Kvôli vyšetreniu incidentu sa chcú príbuzní obrátiť na federálne ministerstvo spravodlivosti.

Podľa Sernovho syna Rogelia niekedy otec trpel nespavosťou a vydával sa na krátke prechádzky. „Minulú noc vyrazil na tú poslednú,“ uviedol lakonicky syn zastreleného muža.


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní