Trumpove „sprosté“ komentáre na adresu vojvodkyne Kate: Opaľovala sa hore bez, nech znáša následky

Ten, kto sa obúva do členov britskej kráľovskej rodiny, môže očakávať spŕšku kritiky. Briti na členov kráľovskej rodiny nedajú dopustiť, nehovoriac o tom, že vojvodkyňa Kate je jednou z jej najobľúbenejších členov. A práve na adresu Kate si pár rokov dozadu neodpustil štipľavé komentáre ani dnes už americký prezident Donald Trump. Vyše milión Britov ho vo vlastnej krajine nechce vidieť ani na návšteve.

Donaldove „sprosté“ komentáre spred pár rokov ho môžu ešte mrzieť. Americký magnát si nikdy nedával servítku pred ústa a v kontroverzných vyjadreniach mu nebráni ani post hlavy štátu, v rámci ktorého sa očakáva istá kultúra prejavu a distingvovanosť.

Trump v sebe nezaprel obchodného ducha a o minútku dodal, že kto už by neodfotil Kate pri opaľovaní sa bez podprsenky a nezarobil tým kopec peňazí.
Trump v sebe nezaprel obchodného ducha a o minútku dodal, že kto už by neodfotil Kate pri opaľovaní sa bez podprsenky a nezarobil tým kopec peňazí.
Foto: ČTK

Zabráňte Trumpovi v návšteve

Stovky tisíc Britov vyšlo do ulíc, aby protestovalo proti tomu, aby Donald Trump oficiálne navštívil ich krajinu. Ďalších viac ako milión ľudí podpísalo na internete petíciu „Zabráňte Donaldovi Trumpovi v štátnej návšteve Spojeného kráľovstva“.

Trump prijal pozvanie na štátnu návštevu Británie v mene kráľovnej od jej premiérky Theresy Mayovej, ktorá ako prvá zahraničná líderka navštívila Biely dom od Trumpovho nástupu do funkcie. Mayová čelila záplave kritiky.

„Donald Trump nie je vzhľadom na svoju dobre zdokumentovanú mizogýniu a vulgárnosť spôsobilý na to, aby ho prijalo Jej Veličenstvo alebo princ z Walesu“ píše sa v petícii.

Britská kráľovská rodina.
Britská kráľovská rodina.
Foto: TASR

Aféra hore bez

Trumpova návšteva Británie môže byť ešte o čosi trápnejšia, vzhľadom na jeho poznámky na adresu vojvodkyne Kate a jej opaľovania hore bez, upozornil portál The Mirror.

Princ William a Kate: Od ich veľkolepej svadby ubehne zajtra päť rokov!
Princ William a Kate: Od ich veľkolepej svadby ubehne zajtra päť rokov!
Foto: SITA

V roku 2012 totiž vojvodkyňu z Cambridge zachytili paparaci, ako sa počas dovolenky vo Francúzsku na vlastnom balkóne opaľuje bez vrchného dielu plaviek.

Katine obnažené fotky sa stali hitom a dostali sa na prvé stránky novín. Kate a jej manžel princ William vtedy povedali, že sú smutní z toho, že sa francúzsky časopis Closer rozhodol fotky zverejniť. Kráľovská rodina časopis zažalovala z porušenia súkromia. Britské médiá kompromitujúce fotky zverejniť odmietli. Kate predsa nie je žiadna modelka či herečka, aby jej nahé prsia svietili z tituliek novín, ale predstaviteľka monarchie.

Sama si je na vine

A hoci Briti bolo zhrození, že si média dovolili zverejniť pikantné fotky manželky v poradí druhého nasledovníka na britský trón, Trump to tak nevidel a k škandálu sa vyjadril na Twitteri. „Kate je skvelá – ale nemala by sa slniť hore bez – sama si je na vine,“ napísal. Trump v sebe nezaprel ani obchodného ducha a o minútku dodal, že kto už by neodfotil Kate pri opaľovaní sa bez podprsenky a nezarobil tým kopec peňazí.

Jedna z používateliek sociálnej siete vtedy upozornila na Trumpovu nespokojnosť, keď CNN zverejnila jeho fotku tváre, ktorá sa mu nepáčila.

Hoci sa incident stal pred skoro piatimi rokmi, tým, že bol zverejnený na sociálnej sieti je dohľadateľný aj dnes a len prilial olej do ohňa Britského odporu voči Trumpovi. Verejnosť bola jeho tweetmi znechutená už pred piatimi rokmi a jeho poznámky sa v novom svetle šíria opäť vzhľadom na jeho čerstvý prezidentský post. Jeden z používateľov o jeho tweete na adresu Kate napísal, že v súčasnosti ide o najsmutnejšiu vec na Zemi.

Tak ktovie ako sa Trump vysporiada s novou výzvou. Len pre zaujímavosť, bývalí prezidentskí pár Barack a Michelle Obamovci vychádzali s mladými členmi kráľovskej rodiny výborne. Aj spolu princom Harrym všetci spoločnej povečerali v Kensingtonskom paláci v apríli minulého roka. Dostane aj Trump pozvanie na večeru v kráľovskom sídle?

Čítajte viac

Vyzývavá Mel Trump: Klebety o jej minulosti ľahkej dámy sa vymazať nedajú!

Takto býva dcéra realitného magnáta a kandidáta na prezidenta

FOTO Povedali rázne NIE! Títo svetoví návrhári odmietli obliekať Melaniu Trump

Kollárova ex: Donalda Trumpa poznám z golfu, je bez manierov


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní